Чергове творче досягнення народного хору коледжу

16-17 листопада 2019 року в місті Києві відбувся ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс колективів народного хорового співу. У конкурсі брав участь 21 хоровий колектив  з усіх регіонів України. Серед учасників конкурсу – 7 колективів з сільської місцевості,  7 – з міст України,  2 колективи – від навчальних закладів ІV рівня акредитації, та 5 народних хорових колективів  від коледжів культури та мистецтв з міст: Дніпро, Суми, Житомир, Канів та Гадяч. Всі колективи для конкурсу підготували цікаві програми,  які достойно були оцінені авторитетним, високопрофесійним журі в складі якого були творчі особистості на чолі  з заслуженим працівником культури культури України, професором КНУКіМ, художнім керівником Заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «ДАРНИЧАНКА» Петром Олександровичем АНДРІЙЧУКОМ.

Конкурсна програма народного хору коледжу складалась з 7 хорових обробок народних пісень, які в основному виконуються на Полтавщині, що повністю відповідало умовам конкурсу.

Гран-Прі конкурсу отримав народний хор ім.С.Павлюченка  КНУКіМ.

Серед п’яти народних  хорових  колективів коледжів культури і мистецтв І  місце отримав хор «Червона калина» Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв,  ІІ місце – Народний хор Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім.І.П.Котляревського,  ІІІ, ІV, V місця, відповідно, посіли народні хорові колективи коледжів з Канева, Житомира, Сум. Народний хор відзначено дипломом Лауреата ІІ ступеня та іменною пам’ятною медаллю з відображенням назви конкурсу та зображенням  П.Демуцького.

Подякою Національної музичної спілки України та журі конкурсу нагороджено  директора нашого коледжу А.М.Насменчука.

На Гала-концерті, який відбувся у Великій залі імені Героя України В.Сліпака Національної музичної академії ім.П.Чайковського  у виконанні народного хору за рішенням журі конкурсу прозвучала композиція з  двох “Веснянок”, в обробці О.Свирида (солістка –  Марина Артамонова – студентка ІV курсу). А також українська народна пісня в записі П.Демуцького, в обробці О.Свирида ”Цвіла, цвіла калинонька”. Наш виступ був сприйнятий енергійними та щирими оплесками.

Для народного хору коледжу – це високе творче досягнення та підтвердження високого рівня  виконавської майстерності, якості хорового звучання, як шлях до вдосконалення професійності. Це і є основою в роботі хорового колективу.

Таке  серйозне визнання нашої  роботи є великим стимулом для подальших творчих пошуків для всіх нас, для вдосконалення системи підготовки керівників народних хорових, фольклорних  колективів для закладів культури не тільки Полтавської області,  але і всієї України.

Від імені всього складу народного хору  висловлюємо  велику вдячність начальнику департаменту культури та туризму Полтавської ОДА, заслуженому працівнику культури України Валентині Володимирівні ВОЖДАЄНКО та директору нашого коледжу, заслуженому працівнику культури України Анатолію Миколайовичу НАСМЕНЧУКУ, за особисту підтримку та створення всіх умов, щоб  народний хор коледжу успішно взяв участь у найпрестижнішому ІХ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі колективів народного хорового співу ім.П.Демуцького.

Олексій Свирид – голова циклової комісії викладачів хорових дисциплін спеціалізації “Народне пісенне мистецтво”, керівник народного хору коледжу.

You may also like...

Залишити відповідь