Конкурс «Барви рідної землі»

30 березня 2018 року на базі Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського, у рамках проведення Дня коледжу, традиційно відбувся Регіональний дитячий конкурс образотворчого мистецтва «Барви рідної землі». Мета конкурсу – виявлення обдарованих учнів та надання їм допомоги у подальшому виборі професії, а також розвитку їх особистісно-ціннісного ставлення до мистецтва та навколишнього світу.

UCH_5916 UCH_5917

Багатьох учнів та їх викладачів ми приймали як давніх друзів, адже наш конкурс проходить в стінах навчального закладу вже чотирнадцятий рік поспіль. А крім того, частина викладачів та керівників гуртків, що приїхали із своїми конкурсантами є випускниками Гадяцького училища культури.

Ще до початку виконання конкурсних завдань учні змогли відвідати музей історії нашого навчального закладу, переглянути роботи студентів спеціалізації «Декоративно-прикладного мистецтва», дізнатися вимоги та умови вступу до коледжу, адже кожного року хтось із учасників конкурсу виявляє бажання вступати на навчання до коледжу.

Оскільки, День коледжу проходив під гаслом  «Там, де єдність –  там і сила» конкурсне завдання для «художників» відповідало цій темі. Протягом чотирьох академічних годин конкурсанти розкрили власне бачення теми дружби, єдності, взаємодопомоги, цілісності держави Україна.

У номінації конкурсу «Живопис» взяли участь 38юних митців Полтавщини віком 13 – 18 років, із 14 мистецьких навчальних закладів,  7 районів області.

Роботи переможців конкурсу, і не тільки переможців, показали високий рівень професіоналізму, здатність самостійно і навіть самобутньо, трактувати задану тему. Всі учасники конкурсу продемонстрували багату творчу уяву, фантазію, спостережливість, уміння засобами образотворчого мистецтва передавати свої почуття, переживання, емоції, а також виявили високу професійну майстерність та віртуозне володіння живописною технікою. Свою любов до рідної землі та батьківського краю, конкурсанти показали у глибоких, навіть можна стверджувати, філософських творах.

За високі результати та перемогу в ХІV Регіональному конкурсі образотворчого мистецтва «Барви рідної землі»  серед учнів мистецьких навчальних закладів у номінації  «Живопис» журі конкурсу прийняло рішення:

Присудити Гран-прі:

Цілуйко Юлії –   Глобинська дитяча школа мистецтв, викладач Кошиль В.Г.

Присудити І-ше місце:

Старченку Денису  –   Глобинська дитяча школа мистецтв, викладач Кошиль В.Г.

Дубовик Аліні – Гадяцька дитяча музична школа, викладач Даниленко В.О.

Присудити ІІ-ге місце:

Гуменюк Анні – Шишацька дитяча музична школа, викладач Темносагата Л.А.

Старших Тетяні – Державна спеціалізована художня школа-інтернат

«Колегіум мистецтв в Опішні», викладач Плоха О.В.

Присудити ІІІ-тє місце:

Жильцовій Анні – Гадяцький районний будинок культури, викладач Харагай Н.В.

Міщенку Антону – Заводська дитяча музична школа, викладач Шульга В.О.

Грамотами нагородити:

 «За техніку виконання»

Парнюк Тетяну – Хорольська ДМШ, викладач Шахматова В.О.

«За глибину розкриття теми»

Жильцову Марію – Гадяцький районний будинок культури, викладач Харагай Н.В.

«За оригінальність»

Карпова Дмитра – Лохвицька дитяча музична школа, викладач Шиш О.О.

 «За образність»

Шапочку Інну – Котелевська дитяча музична школа, викладач Бурдун М.В.

 «За манеру виконання»

Лесик Людмилу – Лохвицька дитяча музична школа, викладач Шиш О.О.

DSC_0222 DSC_0224 DSC_0227 DSC_0229 DSC_0231 DSC_0235 DSC_0238 DSC_0244

Роботи конкурсантів розглядало журі у складі:

Гуржій М.П. – голова журіметодист Обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтв та культури

Члени журі:

Середа І.Г. –  старший викладач вищої категорії, голова циклової комісії викладачів спеціалізації «Декоративно-прикладного мистецтва» Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського

Кисіль О. Г. –  викладач вищої категорії спеціалізації «Декоративно-прикладного мистецтва»  Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського

Ми вдячні директорам та викладачам мистецьких навчальних закладів, за те, що не тільки підготували достойних конкурсантів, а також знайшли час та кошти, щоб прибути до нашого навчального закладу. Сподіваємось, що зустріч у стінах Гадяцького коледжу культури і мистецтв була корисною і незабутньою не тільки для учнів, а також і для їх викладачів, адже вони мали можливість поспілкуватись між собою, зустрітись із членами журі конкурсу та викладачами спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво».

Запрошуємо також у наступному році творчих, талановитих,  закоханих у прекрасне, учнів мистецьких навчальних закладів Полтавщини взяти участь у ХІV Регіональному конкурсі «Барви рідної землі».

 

О.Кисіль

You may also like...

Залишити відповідь