Лірик за природою свого обдарування…

Я народився разом із весною,

щоб все життя будить від сну.

О. Білаш

6 березня минає 90 років з дня народження нашого видатного земляка  Олександра Івановича Білаша. Творчість композитора є надбанням усієї української культури. Його пісні увійшли в золоту скарбницю української музики: “Два кольори”, “Ясени”, “Сніг на зеленому листі”, “Ой висока та  гора” та ще близько 500 пісень, в кожній з яких живе співуча українська душа.

                     В мелодії нота, як буква у слові,

                     Мелодія в пісні, як слово в рядку,

                     А пісня алмазом виблискує в мові,

                     А мова у музиці-травнем в садку.

Ці авторські рядки можна вважати творчим кредо О.Білаша.

Студенти ІІ курсу спеціалізації “Народне пісенне мистецтво” під керівництвом  куратора групи  О.М.Кузьменко підготували та провели виховну годину “Лірик за природою свого обдарування…”, присвячену життєвому та творчому шляху  Олександра Білаша. Присутні на заході прослухали найпопулярніші пісні з творчого доробку композитора у виконанні метрів української естради та молодих виконавців. І, звичайно, з задоволенням виконали деякі з них самі.

І хоча композитор працював у багатьох інших жанрах (серед його творчого спадку є  опери, оперети, симфонічні твори, кантати, музика до кінофільмів, навіть фортепіанні твори для дітей), та найбільше западають у душу його пісні. Вони завжди будуть зігрівати людські серця своєю щирістю, мелодійністю та душевністю.

О. Кузьменко, викладач коледжу

You may also like...

Залишити відповідь