Методичне об’єднання керівників театральних колективів та організаторів дозвіллєвої діяльності Полтавської області.

Театр – це життя, і треба вчитися грати свою роль.

Вільям Шекспір

15-16 листопада на базі Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського відбулося методичне об’єднання керівників театральних колективів та організаторів дозвіллєвої діяльності в якому взяли участь 25 керівників Полтавської області.

Відкрили семінар директор Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського А.М.Насменчук, який ознайомив гостей з  новою  моделлю спеціаліста в галузі освіти і культури та завідувач відділу організаційно-масової роботи Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Ю.С. Зірка, яка ознайомила з програмою семінару та напрямами роботи.

С.П.Боцула провела цікаву екскурсію коледжем. Ознайомила учасників семінару зі спеціальностями: «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Хореографія»  та «Менеджмент соціокультурної діяльності»,  які презентували голови циклових комісій. В бібліотеці коледжу учасники семінару мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Театр і книга – вічний діалог» та переглянути презентацію «Масові заходи бібліотеки коледжу», яку підготувала завідуюча бібліотеки  О.І.Терещенко.

Великим сюрпризом для учасників семінару був концерт оркестру Головного управління національної поліції України,  керівник  – заслужений діяч мистецтв України, випускник нашого коледжу В.М.Губаренко, які продемонстрували найвищий рівень виконавської майстерності.

Роботу семінару розпочали з теми: «Особливості написання сценарію та організації видовищно-театралізованих заходів для учнівської молоді», також був представлений   «Практичний показ уривків з масових форм»,  які провела голова ЦК викладачів режисерських дисциплін, спеціаліст вищої категорії, фахівець закоханий в свою справу Л.Є.Фастовець. Студенти режисерських дисциплін відтворювали фрагменти різних масових заходів, проявивши свій професіоналізм в швидкому перевтіленні від комічного до серйозного. Були показані такі форми:  літературно-музична композиція, присвячена воїнам АТО, професійне свято з нагоди урочистостей до Дня працівників освіти та розважальна програма до Дня студента. В процесі показу, Фастовець Л.Є.  коментувала дію на сцені, відповідала на всі поставлені запитання, та пояснювала на що в першу чергу потрібно звертати увагу, під час написання сценарію.

Був проведений майстер-клас з теми «Розважальна програма для дітей молодшого та середнього шкільного віку»,  яку  провела викладач режисерських дисциплін А.С.Лимарь та студенти спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи»,  які перенесли наших учасників у чарівний світ дитинства, погравши з ними в різні ігри, подарували їм позитивну енергію та молодіжний драйв.

Майстер-клас з гриму за темою «Віковий грим» провела викладач  Л.О. Кучер.  Вона ознайомила учасників з анатомією обличчя та зі студентами створили старечий грим, з повним перевтіленням в образ. Також учасники потрапили у казковий світ за допомогою майстер-класу на тему «Казковий грим», який підготувала і провела викладач Л.О.Кучер. До показу був представлений грим: негативних персонажів – Кощея, Долі, Відьми, та позитивних персонажів – Песика та Клоуна.

Учасники семінару відвідали майстер-класи з таких тем: «Організація ігрового простору в роботі керівників театральних колективів та педагогів-організаторів», «Особливості роботи ігромайстра з масовою аудиторією» та «Організація квест-гри з учасниками семінару», які провела викладач режисерських дисциплін  О.О.Житченко.  Учасники отримали масу задоволення і позитивних емоцій, поринувши в фантастичний світ ігор.

Підведення підсумків та закриття роботи методичного об’єднання відбулося за участю голови циклової комісії викладачів режисерських дисциплін,  викладача вищої категорії Л.Є.Фастовець,  та завідуючої відділом організаційно-масової роботи Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Ю.С.Зірки.  Семінаристи були дуже задоволені та сповнені натхнення від такого об’єму отриманого матеріалу. Хотілося б висловити подяку всім учасникам та маємо  надію на майбутню співпрацю.

Читайте також

Залишити відповідь