Міжобласна олімпіада з рисунка

arh_02 arh_03 (1) GZKSsk9PKLU HKCiGqW_yzQ SwdMzzZLd_0

18 квітня 2015 року студенти ІІ, ІІІ курсів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Гадяцького училища культури ім. І. П. Котляревського взяли участь у ХІІ відкритій олімпіаді з рисунка, що відбулась у Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка на факультеті «Архітектура».

Завдання учасників полягало у виконанні складного натюрморту з гіпсовою розеткою і предметами побуту на тлі драпування. За допомогою графічних засобів на ватмані формату А3 протягом 4 академічних годин, що були відведені на виконання, потрібно було скомпонувати натюрморт на робочій площині, передати характер форм предметів, об’ємність, просторовість, світлотіні усієї композиції.

Кількість учасників олімпіади цього року сягнула позначки 102 та зібрала молоді таланти з 4 областей: Полтавської, Чернігівської, Сумської, Кіровоградської. Рівень професійної підготовки учасників справив на журі приємні враження, адже таких майстерно виконаних робіт організатори олімпіади справді не очікували.

Гадяцьке училище культури ім. І.П.Котляревського на олімпіаді представляли студенти ІІ курсу Алла Лучинська, Віта Махіброда, Ангеліна Чиркова та студенти ІІІ курсу Анна Кулакова, Юрій Габайдулін. Вони гідно справилися з поставленими завданнями і показали високий рівень підготовки, що особисто відмітив завідувач кафедри основ архітектури Полтавського національного технічного університету ім.Ю.Кондратюка Володимир Володимирович Ніколаєнко.

Оцінювання робіт учасників проводилось провідними художниками та викладачами університету за 50-ти бальною шкалою. Отримані результати:

А. Лучинська – 46 балів;

А. Кулакова – 45 балів;

В. Махіброда – 45 балів;

А. Чиркова – 44 бали;

Ю. Габайдулін – 43 бали.

Отже, середній бал становить – 44, 6, а у відсотковому співвідношенні – 88, 9. Такі високі показники свідчать про великий потенціал і творче зростання студентства спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво», професійний рівень викладання художніх дисциплін у Гадяцькому училищі ім. І.П.Котляревського. Усі учасники відзначені почесними грамотами та мають бажання взяти участь у подальших мистецьких олімпіадах і творчих конкурсах.

Проведена олімпіада з рисунка надає можливість її учасникам не тільки спробувати свої сили на творчій ниві, але й стати студентами Полтавського національного університету ім. Ю. Кондратюка, адже метою її проведення є виявлення потенційних абітурієнтів для вищого навчального закладу ІV рівня акредитації.

Слід зазначити, що студенти Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського, які взяли участь у даній олімпіаді, займаються професійним вивченням рисунка лише два роки і вже мають дійсно високі показники на міжобласному рівні. Отож, побажаємо нашим студентам подальшого творчого зростання та виходу на міжнародний рівень художньої майстерності!

 Є. Г. Харковина

You may also like...

Залишити відповідь