МУЗИ НЕ МОВЧАТЬ

Кажуть, коли говорять гармати, музи мовчать… Проте вся наша історія спростовує цей вислів, бо ще від часів Марусі Чурай, «що помагає не вгашати духа, як не співцями створені пісні?». Ніщо так не єднає, як пісня. Пісенна українська душа проявляє себе завжди: і в мирній хліборобській праці, і в часи втрат та болю.

Сьогодні ми переживаємо саме такий – складний і болючий – період, коли вирішується доля України на подальші роки і десятиліття. Зараз, як ніколи, потрібна єдність. Потрібна підтримка тим, хто опинився в самому епіцентрі неоголошеної війни.

Практично з перших її днів свій внесок у перемогу здійснюють викладачі та студенти Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського. Це не тільки добровільні грошові пожертви, але й виступи перед захисниками та ціла низка благодійних мистецьких акцій.

З власною ініціативою провести благодійний концерт на підтримку воїнів АТО виступив викладач вокально-хорових дисциплін училища Григорій Григорович Харковина. Відомий як невтомний популяризатор українського пісенного мистецтва, професіонал, що має власний творчий почерк, він вкотре звітує перед земляками: «Душі пісенної криниця» – таку назву отримав концерт класу викладача, що відбувся 27 лютого у кіноконцертному залі Гадяча «Дружба».

Концерт класу викладача – форма винятково складна, яка ставить дуже високі вимоги до виконавців, особливо якщо це не камерна атмосфера рідної актової зали, а головна сцена міста та району. Проте для студентів Григорія Григоровича це не вперше, адже більшість з них неодноразово підкорювала всеукраїнські та міжнародні вокальні конкурси й фестивалі.     Півторагодинний концерт пройшов на одному подиху – динамічно, з ретельно продуманою сценографією та репертуаром. Репертуарна політика викладача Г.Г. Харковини спрямована на розвиток та утвердження високих естетичних смаків майбутніх працівників культури, їх сценічну культуру, національне та громадянське виховання. Разом з тим викладачеві притаманний пошук оптимальної для вокальних даних студента манери співу: наряду з академічною, його вихованці демонструють володіння естрадною та народною манерами виконання. Так само очевидна серйозна робота викладача над урізноманітненням складу виконавців: тут і сольне виконання, й дуети, і тріо, і квартети, й октет, – останні потребують у рази більшої уваги та ретельної роботи над усіма складовими звучання, разом з тим сприяючи вихованню взаємопідтримки, відповідальності й виконавської дисципліни студентів.

До слова, увесь концерт було побудовано на тих вісьмох студентах, які зараз навчаються у класі викладача Григорія Харковини, це: Дмитро Лобаренко, Ірина Кіраль, Артем Шмигленко, Марина Зубко, Дмитро Мелещенко, Софія Манукян, Сергій Ганзенко, Карина Миколаєнко. Але така невелика кількість виконавців тільки підтвердила, що головне для будь-якої діяльності – це насамперед її якість. До того ж, вдала режисерська робота Л.Фастовець, хореографія А.Пилипенко, І. Бузало, Є.Ляшенка – об’єднали розмаїте, яскраве дійство, яке по праву можна назвати святом пісні.

Окремо варто сказати про композиторський хист викладача Г.Г.Харковини, що яскраво проявився у його аранжуваннях, обробках та музиці до поетичних творів. Так, урочистою заключною нотою благодійного концерту стала «Пісня братерства» на музику Григорія Харковини, слова – колишнього викладача училища Валентини Онопрієнко. Братерство – ось до чого закликає ініціатор благодійного концерту! У своєму слові він наголосив, що слава України, її «доля, честь і воля» залежать від нашої єдності та братерства.

Приємно, що благодійна акція знайшла резонанс серед гадячан: у залі були не лише викладачі та студенти Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського, але й численні мешканці міста, району, які висловили щиру підтримку ініціативі Г.Харковини перерахувати отримані від концерту кошти на потреби воїнів АТО.

Тож наряду з іншими, ця благородна справа вкотре доводить, що музи не мовчать ніколи… Українська творча інтелігенція активно долучається до допомоги нашим захисникам, разом з усіма сподіваючись на мир, справжнє значення якого ми оцінили тільки зараз.

Валентина Криворучко

You may also like...

Залишити відповідь