Ми в Італії!

Відео

На запрошення мера Італійського міста Жавера дель Монтелло, регіон Тревізо, з почесною місією від України побувала  делегація від Полтавщини, яка взяла участь у ХХІV Міжнародному фестивалі Ритми і Танці Світу, що проходив 29.06. – 30.07 2019 р.

У складі делегації, яку очолювали заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Микола Білокінь та директорка Департаменту культури і туризму, Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко і до якої входила група майстрів народної творчості з Полтавщини узяв участь ансамбль народного танцю «Джерело» Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського. Художній керівник  цього колективу –  відомій балетмейстер  з народно-сценічної хореографії, викладач коледжу  Григорій Островний. У цій творчій подорожі до Їталії взяла участь  начальник відділу культури Гадяцької РДА, прекрасна  співачка, випускниця коледжу Лариса Труш.

Презентація культурного, мистецького, туристичного потенціалу Полтавщини, вивчення і переймання досвіду організації і проведення фестивалів, як одного з напрямків розвитку туристичної галузі в Україні, на Полтавщини – такі завдання ставила перед собою творча група.

Сказати, що поїздка вдалася – мало!

Учасники фестивалю Жавера дель Монтелло – представники багатьох країн світу, багатьох культур, усіх кольорів шкіри танцювали, співали, представляли свою кухню, національні костюми.

Українці також були помітні, цікаві, привертали увагу фестивальної публіки своїми яскравими костюмами, вишивкою, килимами, витинанками, ляльками-мотанками,виробами народних майстрів.

Кілька яскравих сценічних виступів ансамблю «Джерело» на фестивальних майданчиках, виклики «на біс», участь у загальних фестивальних масових дійствах були виразно помітними на яскравому  «полотні» міжнародного фестивалю.

Дуже важливим, зворушливим, як для глядацької аудиторії, так і для  студентів – хореографів був благодійний концерт ансамблю «Джерело» разом з Ларисою Труш для мешканців будинку для літніх людей. Тут також публіка викликала артистів на «біс». Були сльози вдячності, був винятково теплий прийом артистів. А ще мешканцям цього закладу  було подаровано сувеніри з України  – роботи студентів коледжу, спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво».

Враження – незабутні. Звісно, автобусний переїзд був досить тривалим і виснажливим. Загальний графік досить напружений і пов’язаний з щоденними переїздами.  Спека була  неймовірна. Після кожного виступу студентів  костюми були мокрими, хоч викручуй!  Але сама участь у фестивалі, гарно організований прийом учасників, до якого долучалися волонтери від місцевих жителів, яскраві враження від почутого і побаченого були просто захоплюю-чими!

А ще, були відвідини перлини світової культурної спадщини – Венеції, з її каналами, гондолами, мостами,  відвідини прекрасних соборів, слухання органу, дводенний відпочинок на Адріатичному морі,  прекрасні умови перебування на базі відпочинку,  оточеної садом, виноградниками. Басейн на подвір’ї допомагав зняти втому. Студенти були у захваті!

Ця дивовижна поїздка стала можлива за умова співфінансування. До фінансової участі  Департаменту культури і туризму додалися і фінансова  підтримки батьків наших студентів,  підтримка  голови Гадяцької РДА Олексія Матюшенка, частину витрат узяв на себе коледж.

Студенти коледжу безмежно  вдячні керівникам делегації за  повагу і увагу до них, до їх складної артистичної праці, за створення максимально можливих комфортних умов протягом усієї поїздки.

А загалом, ця поїздка до Італії важливий і незабутній урок – Україна повинна бути цікава для світу, здатна бути центром фестивального, туристичного руху в Європі, у світі.  У нас усе для цього є!

А. Наcменчук

You may also like...

Залишити відповідь