Над Україною Великдень

DSC_9023 DSC_902812 квітня 2015 року  православні християни відзначають «свято свят» –   Великдень. З давніх-давен люди стали називати цей день «Великим днем», а післясвятковий тиждень – «Світлим тижнем». Це релігійне свято вирізняється  з – поміж інших своїми традиціями і обрядами, які з’явилися ще до християнства.

7 квітня, в день Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Свято-Успенському соборі нашого міста  відбувся урок духовності, присвячений Великоднім традиціям.

Студенти Гадяцького училища культури ім.І.П.Котляревського мали змогу поспілкуватися з настоятелем головного храму міста Цебенком Ігорем Володимировичем.

Величний Свято-Успенський собор у Гадячі зводився на добровільні пожертвування місцевих жителів і підприємств.  З 1998 року храм  став духовним осередком та окрасою Гадяча.

Сьогодні гадяцький Свято-Успенський собор здійснює просвітницьку й місіонерську роботу, надає допомогу місцевому будинку-інтернату для людей похилого віку і утримується за рахунок православної громади міста.

Благочинний Гадяцького району  протоієрей  Ігор Цебенко розповів  студентам про минувшину і сьогодення міського храму, про традиції святкування Великодня, повідав слухачам про різні дива, які відбувалися в соборі.  Отець Ігор переконаний, «що дива, явлені Господом, існують для надоумлення віруючих:  усім люди повинні бути ближчими до Бога». Студенти з неприхованим зацікавленням вслухалися в кожне слово настоятеля, бо вся його розповідь була пронизана добром та любов’ю до ближнього.

Свято Великодня  є символом духовних  цінностей: милосердя, справедливості, добра, віри в  світле майбутнє.І нехай ті, хто втратив  надію, спробують  в  своїх душах відродити уміння вірити й любити, і нехай в кожну оселю з Великодніми дзвонами прийде радість, благополуччя та віра в мирне майбутнє нашої рідної України.

Завідуюча бібліотекою училища О.І.Терещенко

 

 

You may also like...

Залишити відповідь