ОБРАЗ І СЛОВО ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ У ВИШИВЦІ

18 жовтня у Гадяцькому історико-краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Образ і слово Великого Кобзаря у вишивці», де представлені вишиті портрети Тараса Шевченка та цитати із його творів. Захід приурочили до 25-річчя спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво».

Ідея проекту виникла у 2016 році. Він реалізувався за задумом та ініціативою Заслуженого майстра народної творчості України, лауреата премії імені Панаса Мирного та літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки, засновника спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» в Гадяцькому коледжі культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського, автора альбомів «Українська вишивка» Григорія Кисіля.

До участі у проекті було залучено 77 вишивальниць та один майстер вишивки з Полтави, районів області та міста Канева. Цю експозицію вже переглянули поціновувачі творчості Т. Шевченка і народної вишивки в 14 містах України.

На відкритті виставки у Гадяцькому історико-краєзнавчому музеї були присутні вишивальниці з Полтави, Гадяча та Гадяцького району, жителі міста, студенти та викладачі Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського.

Із вступним словом до присутніх звернувся директор коледжу А.М. Насменчук, голова циклової комісії викладачів «Декоративно-прикладного мистецтва» І.Г. Середа, викладач коледжу О.Г. Кисіль. Про історію створення галереї вишитих портретів Кобзаря розповіла організатор та координатор проекту К. А. Калініченко.

Відкриття виставки перетворилось у справжнє свято української єдності та патріотизму.

Жителі міста та поціновувачі народного мистецтва зможуть переглядати виставку до 8 листопада.

Читайте також

Залишити відповідь