«Ой зав̕ ю вінки та й на всі святки»

Довгождане літо нарешті вступило в свої права, даруючи нам яскраві сонячні дні та прохолоду рясних дощів, а разом з тим і найзеленіше свято року -Трійцю. Кажуть, саме цього дня Господь створив Землю та засіяв її зеленню, тому в народі  це свято називають ще  й Зеленими святками. Своє обійстя наші предки прикрашали живими квітами, пахучими травами, гілочками дерев (клеченням), а недільного дня всі виходили на галявини, щоб віддячити природі за її буйнотрав̕ я. На лісових галявинах відбувались народні гуляння, ігри, співи, танці. Найпоширенішими і улюбленими обрядами українців у ці дні були: «Водіння тополі», «Братання», «Кумівства». Саме їх у своєму театралізованому дійстві «Ой зав̕ ю вінки та й на всі святки» відтворили студенти та викладачі Гадяцького коледжу культури і мистецтв  ім. І.П. Котляревського (режисер Людмила Фастовець, хореографія – заслуженого працівника культури України Михайла Гузія), продемонструвавши свої таланти жителям смт. Нові Санжари, в рамках обласного свята.

Гучні аплодисменти та слова глибокої вдячності від місцевих жителів, начальника департаменту культури і туризму Полтавської РДА – Вождаєнко Валентини Володимирівни та Міністра культури України Євгена Миколайовича Нищука, які були присутні на святі, стали нагородою юним митцям за велику, кропітку творчу працю.

Приємними і плідними були і хвилини творчого спілкування  студентів та викладачів з Євгенієм Миколайовичем, у ході якого міністр наголосив на тому, що студенти коледжу мають високий рівень практичної підготовки і дуже правильним є те, що наш заклад, один з небагатьох в Україні, де займаються відродженням народної традиційної культури.

Заступник директора з практичного навчання С.П. Боцула

 

You may also like...

Залишити відповідь