Підведено підсумки конкурсу «Джерела надії»

28 жовтня 2022 року на базі Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського відбувся VI Відкритий дистанційний конкурс народно – сценічного танцю «Джерела надії» учнів мистецьких та загальноосвітніх навчальних закладів, аматорських  дитячих колективів, в якому взяли участь понад  300 юних митців Полтавщини та Дніпропетровщини. Конкурс проходив з метою виявлення та підтримки обдарованої молоді, пошуку кращих авторських постановок та розвитку нових форм народного танцю, підвищення виконавської майстерності, обміну досвідом  роботи колективів за сприяння та підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА, обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтв та культури Полтавської ОВА. У цьому році конкурс проводився за двома віковими категоріями: I – молодша (10 -14 років), II – старша (15-18 років). Конкурс оцінювали висококваліфіковані фахівці в царині хореографії : Гузій  М.Є . –  викладач – методист, спеціаліст вищої категорії Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського,  заслужений  працівник культури України, член Національної хореографічної спілки України (голова журі) та члени журі: Островний Г.О. – викладач-методист, спеціаліст вищої категорії Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського, керівник народного ансамблю народного танцю «Джерело», заслужений працівник культури України; Пригода Л.Б. – доцент кафедри хореографії Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, член Національної хореографічної спілки України, заслужений працівник культури України, художній керівник Народного самодіяльного ансамблю танцю «Весна».

Цьогорічний огляд-конкурс зібрав широке коло учасників і порадував членів журі та організаторів яскравими виступами, різноплановими хореографічними постановками, створеними саме на лексиці українського танцю, їх тематичною оригінальністю, що свідчить про серйозний  творчий підхід керівників – постановників до створення хореографічних номерів, враховуючи вимоги сьогодення.

Члени журі відмітили, що учасники продемонстрували високу виконавську майстерність, сценічну культуру,  артистизм, широку палітру хореографічної лексики та особливості національного характеру.

За результатами виступів було визначено переможців:

I вікова категорія

Гран-прі – народна аматорська студія танцю «Браво» комунального закладу культури, будинок культури «Скіфія» Котелевської  селищної ради (керівник – Подопригора  К.Г.);

Диплом I ступеня – зразковий аматорський хореографічний колектив 

«Вернісаж» Лохвицької ДМШ ім. І.О. Дунаєвського (керівник – Йовжій О.І);

Диплом І ступеня – зразковий аматорський ансамбль танцю “Перлина”, Роменського БК Сумської області, керівник Рудько Ольга Юріївна;

Диплом I ступеня –  зразковий хореографічний ансамбль народно-сценічного та сучасного танцю «Силует» комунального позашкільного навчального закладу «Центр позашкільної роботи №1» Дніпропетровської області (керівники : Винник О.О., Гайдук І.В.);

Диплом II ступеня – зразковий аматорський хореографічний колектив «Флеш» Пирятинського КГЦ (керівник – Сегеда О.М.);

Диплом II ступеня – зразковий хореографічний колектив «Забава» Гребінківської ДШМ (керівники: Лісова О.О., Сердюк Н.В.);

Диплом III ступеня – зразковий аматорський хореографічний колектив «Стиль» Пирятинської ДШМ (керівник – Лісова О.О.) 

II вікова категорія

Гран-прі – колектив сучасного та естрадного танцю «Dance Life», м.Кременчук (керівники: Лашко І.М., Лашко А.О.);

Диплом I ступеня – зразковий  хореографічний ансамбль народно-сценічного та сучасного танцю «Силует» комунального позашкільного навчального закладу 

«Центр позашкільної роботи №1» Дніпропетровської області (керівники: Винник О.О., Гайдук І.В.);

Диплом I ступеня – зразковий танцювальний колектив «Джерельце» Козельщинського селищного БК (керівник – Дубовик Т.А.);

Диплом II ступеня – зразковий аматорський хореографічний колектив 

«Вернісаж» Лохвицької ДМШ ім.І.О. Дунаєвського (керівник – Йовжій О.І.);

Диплом ІІ ступеня – танцювальний колектив “Волошка” Ручківського СБК, керівники Свинарьова Катерина Василівна та Касенич Валентина Василівна;

Диплом III ступеня – зразковий аматорський колектив народного танцю 

«Сузір’я» Глобинського міського БК (керівник – Рибальченко С.І.)

Мала форма

Диплом I ступеня – танцювальний колектив «Грація» Ручківського СБК (керівник – Касенич В.В.) 

Грамотами VI Відкритого дистанційного конкурсу народно-сценічного танцю 

«Джерела надії» нагороджені хореографічні колективи:

  • зразковий дитячий хореографічний колектив «Родзинка» Градизького зонального БК (керівник – Сопільняк М.М.); 
  • зразковий дитячий хореографічний колектив «Бонжур» Градизької ДМШ ім.І.О.Білаша (керівники: Ковтун Т.В., Бардалим О.А.);
  • зразковий ансаммбль танцю «Ластівка» Березоволуцького СБК (керівник – Титаренко М. М.);
  • ансамбль «Азарт» комунального закладу Гадяцької ДМШ, Гадяцької міської ради (керівник – Козуб А.І.);
  • народний аматорський хореографічний колектив «Гранд Денс» комунального закладу БК «Скіфія» (керівник – Пигида А.В.); 
  • танцювальний колектив «Грація» Петроворонівського СБК (керівник – Касенич В.В.);
  • танцювальний колектив «Волошка» Ручківського СБК (керівник – Свинарьова К.В.);
  • зразковий аматорський хореографічний колектив «Стиль» Пирятинської школи мистецтв (керівник – Лісова О.О.);
  • танцювальний колектив «Мрія» Великокринківської  ДШМ (керівник – Кіндріцька Ю.А.)

Мала форма

  • народний аматорський  хореографічний колектив  «Гранд Денс» комунального закладу БК « Скіфія» (керівник – Пигида А.В.); 
  • аматорський хореографічний колектив «Ренесанс» Великосорочинської БМШ (керівник – Решітько О.В.).

Висловлюємо безмежну вдячність усім колегам за творчу працю та професіоналізм. Бажаємо нам всім мирного неба, світлих надій, упевненості у завтрашньому дні та довгих мирних років життя у квітучій Україні!

Наталія БЕРУС, викладач коледжу

You may also like...

Залишити відповідь