ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Нарешті літо, а з ним приходять студентські «жнива» – заліки, екзамени, звіти, курсові, дипломні… . Особливу відповідальність у цьому вирі подій відчувають студенти четвертих курсів – для них навчальний процес добігає кінця.

Важливою складовою навчальної діяльності студентів четвертого курсу спеціалізації ДПМ є педагогічна практика, яка проходить на базі студії естетичного виховання відділення образотворчого мистецтва Гадяцького коледжу культури і мистецтв.  Заняття проводяться із дисциплін «Рисунок», «Живопис», «Композиція» та «Декоративно-прикладна творчість» у 1-5 класах студії.

Для студентів – це відповідальний етап навчання, адже майбутня спеціальність випускників – викладач початкових мистецьких навчальних закладів, керівник аматорського дитячого колективу. Працюючи з учнями, студенти на практиці можуть застосувати професійні знання та вміння, отримані протягом чотирьох років навчання в коледжі.

Перші, самостійно проведені заняття були сповнені хвилювання, страху та невпевненості у власних силах. Завжди важко починати щось нове. Тим більше, коли розумієш власну відповідальність перед учнями студії, які приходять в аудиторію і чекають цікавого та змістовного заняття.

Фото 1 фото 2

Позаду рік наполегливої праці студентів у ролі викладача. Він пройдений на достатньому професійному рівні.

Завершальним етапом педагогічної практики студентів стало проведення залікових занять у різновікових групах відділення образотворчого мистецтва студії естетичного виховання із рисунку, живопису,  писанкарства, декупажу, квілінгу. А також відбувся захист проведених занять перед однокурсниками та викладачами.

Кожен із студентів зміг аргументувати обрані форми та методи  роботи при проведенні заняття. Були належно проаналізовані позитивні сторони  та допущені недоліки. Студенти відмітили важливість отриманих під час проходження педагогічної практики знань та навичок для майбутніх викладачів початкових мистецьких навчальних закладів. Практика дала змогу визначитись у правильності обраного фаху та зробити самооцінку власного рівня знань.

Фото 4 Фото 5 Фото 6 Фото 7

Свідоме ставлення студентів до власної практичної діяльності стало свідченням їх готовності до самостійної педагогічної роботи у позашкільних навчальних закладах Полтавщини. А запитання учнів у останні дні занять: «А Ви до нас ще прийдете?» – свідчать, що наші випускники сформувались як майбутні педагоги, здобули авторитет серед студійців.

Фото 8 Фото 9

Фото 10

О.М. Недвига, викладач-консультант педагогічної практики

 студентів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво»

 

You may also like...

Залишити відповідь