Пісня, яка зачаровує світ…

Українська пісня… В ній джерельною водою струменять почуття радості, смутку, любові. Через віки проносить вона свою нев’янучу молодість, бентежить душу, бо вона – вічна, як і душа народу.

Нести українську пісню між людей – для мене велика радість. Нещодавно на запрошення Національної Ради жінок України, як співзасновника Міжнародного вокального конкурсу імені Квітки Цісик, мені довелося бути в  складі української делегації в м. Мадрид та Малага(Іспанія).  З 26 вересня по 11 жовтня там відбувалося  святкування Дня Незалежності серед українських громад, Асоціацій Іспанії та різні заходи в рамках проведення ІІІ-го Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик.

Мені, наймолодшій учасниці, було надано честь представляти Україну на цьому конкурсі. Крім конкурсних випробувань, представники делегації від України змогли побувати в різних країнах Європи, де на концертах дарували людям українські пісні. Хочу відмітити, що за межами України, люди надзвичайно тепло сприймають  наші пісні. Спочатку були виступи у  Празі(Чехія),  де виконувала найулюбленіші пісні Раїси Опанасівни Кириченко, яку в народі називали Берегинею, Чураївною, Козачкою.   Я горда тим, що моя доля, так само, як і Раїси Опанасівни нерозривно пов’язана з двома речами: рідною полтавською землею і українською піснею.

Після концертних виступів українська делегація  була запрошена на телепередачу «Віра, талант і любов»,  де кожен із нас розповідав про витоки свого таланту, любов до української пісні та джерела, звідки черпаємо наснагу.

Незабутніми стали  два дні, проведені в Мадриді, коли тривав вокальний конкурс. У моєму виконанні на далекій іспанській землі прозвучала пісня, родом з Полтавщини, «Журавлина вірність». Під час виступу всі глядачі в залі піднялися і дякували гучними оваціями.

Поважне журі  Міжнародного вокального конкурсу імені Квітки Цісик відзначило мій виступ Дипломом І ступеня та орденом «Золота Квітка».

Своєю перемогою я завдячую насамперед  педагогам, а також організаторам поїздки.

Конкурсні перегони лишилися позаду, але концертні виступи  продовжувалися ще в місті Малага(Іспанія) та  у місті Нюрнберг(Німеччина).

Слід зазначити, що під час подорожі я отримала море позитивних емоцій та приємних вражень від побаченого і почутого.  Я вперше в житті побачила безмежний голубий океан, і розлогі зелені пальми, і надзвичайно чисті вулиці та пляжі у європейських містечках. Найтепліші спогади залишилися у моїй душі від спілкування з надзвичайно гостинними людьми, у яких нам довелося  проживати у місті Малага.

Найяскравіші враження лишилися після відвідування монастиря Монтсеррой в узгір’ї Чорна Мадонна в Іспанії та Ейфелевої вежі у Франції.

Дякую директору Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського та начальнику Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Вождаєнко Валентині Володимирівні за матеріальну і моральну підтримку та  всім, хто доклав зусиль, щоб ця поїздка відбулася.

Наталія Шевченко, студентка 3 курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво»

You may also like...

Залишити відповідь