3 грудня 2017 року виповнюється 295 років від дня народження українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета і педагога Григорія Савича Сковороди. Прогресивні ідеї видатного філософа-гуманіста золотими літерам вписані в історію української науки і культури ХVІІІ століття.
30 листопада в бібліотеці Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського відбулася година спілкування «Пізнаний і непізнаний філософ». На заході були присутні студенти спеціалізацій «Видовищно-театралізовані заходи» та «Декоративно-прикладне мистецтво», викладач культурологічних дисциплін О.О.Житченко.
Присутні переглянули фільм Л.Хворостини «Знамениті українці. Григорій Сковорода» про життєвий і творчий шлях видатного філософа. Його життя вражало сучасників і продовжує дивувати нащадків. Чому ця всебічно обдарована людина – філософ-мислитель, письменник, педагог, музикант, знавець античності і середньовіччя, поліглот, який володів декількома європейськими мовами не шукав слави, чинів і грошей, а вибрав тернисту стежку мандрівного філософа? Великий філософ обрав шлях втечі від світу зла й досягнення свободи духу. Він з повним правом заповідав написати на своїй могилі: «Світ ловив мене, та не спіймав».
Через поетичні твори, байки, крилаті вислови та мудру життєву позицію студенти змогли розгледіти цілісність постаті Сковороди, його потужний інтелект, духовну незалежність, нерозривність слова і діла.
Він зумів сказати своїм сучасникам своє чесне, виважене й мудре слово, яке було почуте наступними поколіннями. Воно потрібне й нам з вами сьогодні, бо ми також хочемо йти шляхом добра, любові і правди.
О.Терещенко