Пізнаний і непізнаний філософ

20171129_130048 20171129_130114

3 грудня 2017 року виповнюється 295 років від дня народження українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета і педагога Григорія Савича Сковороди.  Прогресивні ідеї видатного філософа-гуманіста золотими літерам вписані в  історію української науки і культури ХVІІІ століття.

30 листопада в бібліотеці Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського відбулася година спілкування «Пізнаний і непізнаний філософ».  На заході були присутні студенти спеціалізацій «Видовищно-театралізовані заходи» та «Декоративно-прикладне мистецтво», викладач культурологічних дисциплін  О.О.Житченко.

Присутні переглянули фільм  Л.Хворостини «Знамениті українці. Григорій Сковорода» про життєвий і творчий шлях видатного філософа. Його життя вражало  сучасників і продовжує дивувати нащадків. Чому ця всебічно обдарована людина – філософ-мислитель, письменник, педагог, музикант, знавець  античності і середньовіччя, поліглот, який володів декількома європейськими мовами  не шукав слави, чинів і грошей, а вибрав тернисту стежку мандрівного філософа?  Великий філософ обрав шлях втечі від світу зла й досягнення свободи духу. Він з повним правом заповідав написати на своїй могилі: «Світ ловив мене, та не спіймав».

Через поетичні твори, байки, крилаті вислови та мудру життєву позицію   студенти змогли розгледіти цілісність постаті Сковороди, його потужний інтелект, духовну незалежність, нерозривність слова і діла.

Він зумів сказати своїм  сучасникам своє чесне,  виважене й мудре слово, яке було почуте наступними поколіннями. Воно  потрібне й нам з вами сьогодні, бо ми також хочемо йти шляхом добра, любові і правди.

 

О.Терещенко

You may also like...

Залишити відповідь