«Поки сонце з неба сяє, тебе не забудуть!»

9 вересня виповнюється 250 років від дня народження видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника сучасної української літератури, громадського діяча Івана Петровича Котляревського.

Творчість І. П. Котляревського є визначним явищем в українському літературному процесі. Адже він перший заговорив до народу його живою мовою, сміливо відкинувши мертву, книжну мову.

В бібліотеці Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського відбулася година спілкування зі слухачами відділення підвищення кваліфікації  категорії «Завідуючі сільськими бібліотеками».Присутні на заході мали змогу переглянути уривки з п’єс «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник» а також дізнатися,  як в Україні живе  пам’ять про  видатного талановитого письменника: навчальні заклади, бібліотеки, вулиці, які носять його ім’я,  пам’ятники І.П.Котляревському  в Полтаві та Києві, пам’ятні монети, премія в галузі драматургії і театрального мистецтва імені І. П. Котляревського.

Т.Шевченко у своєму творі «На вічну пам’ять Котляревському» не помилився, коли напророкував поету вічну пам’ять і  шану українського народу:

Будеш, батьку, панувати,

Поки живуть люди:

Поки сонце з неба сяє,

Тебе не забудуть!

 О.Терещенко

You may also like...

Залишити відповідь