Різдвяна феєрія

З  прадіда-діда і донині Різдво вважалося і вважається найпошанівнішим в родині кожного українця.

Нашим пращурам воно відоме ще з часів язичництва, як свято Коляди, або Родздво – день народження Всесвіту. З прийняттям християнства – народження Сина Божого – Ісуса Христа.

І кожний дім, і кожну хату,

Небесний промінь осіяв,

Різдво Христове – найвеличніше із свята,

Народ наш український святкував.

 

І святкує донині. Свідченням чого є яскраві і самобутні дійства, які в цьому, 2020 році, проходили в рамках огляду-конкурсу колядних гуртів Полтавщини «Різдвяна феєрія», присвяченого Різдву Христовому. Активними учасниками святкового дійства були і  студенти та викладачі Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського – учасники етнотеатру «Діти Колаксая» (керівники С.П. Боцула, Л.Є.Фастовець). Керівники вокальної групи О.П.Свирид та Н.І.Горбачик, учасники оркестрової групи: В.П. Рожко, О.І. Близнюк, Н.П.Прокопченко, В.М. Посенко, хореографія М.Є. Гузія та Є.П. Ляшенка.

Саме цей колектив відновив у пом’яті кожного полтавця історичні моменти пов’язані з цим святом, починаючи від язичництва і до сьогодні: тут і Біблейські картини народження Сина Божого Ісуса Христа і веселий гурт колядників з релігійними і в той же час світськими колядками, в яких іде прославлення господарів-хліборобів та Сина Божого. А ще любов до рідного слова, звичаїв і традицій пращурів, щирі побажання-добробуту полтавцям і свята віра в щасливе майбутнє кожної родини, нашого роду, нашого народу.

Благословенна будь земле

Від краю й до краю,

Земле моя рідна-

Тебе величаю,

Щоб колосилось житечко в полі,

Щоб був здоровий господар в домі,

Щоб на все добре йому велося,

Щоб увесь вік йому добре жилося!

Дай Боже згоду всьому народу,

Дай Боже щастя нашому роду!

 

Заступник директора з практичного навчання  С.П.Боцула

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Залишити відповідь