Знай і захищай свої права

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН  у річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. 

Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини.

З нагоди цієї дати в коледжі було проведено конкурс-тренінг серед студентів перших курсів «Знай і захищай свої права». Студенти переглядали відео сюжети, в яких мова йшла про історію боротьби за права людини, слухали роздуми простих громадян та авторитетних особистостей про необхідність бути готовими захищати свої природні права. Також групи позмагались у вмінні формулювати основні права, закріплені у Конституції України, визначати випадки порушення прав людини.

 На прикладі статистичних даних правозахисних організацій було доведено, що права людини порушуються, навіть, у найрозвиненіших країнах світу. Учасники тренінгу зробили висновок, що кожному слід знати свої права та розуміти алгоритми їх захисту у випадку  порушення.

О.Недвига, викладач суспільних дисциплін.

You may also like...

Залишити відповідь