Ще раз про куріння

Слухачі факультативу «Валеологія», який діє в Гадяцькому училищі культури ім. І.П.Котляревського  Крат Неля, Чучмай Владислава та Андрущенко Богдана серед студентства нашого закладу  провели опитування за темою: «Моє відношення до куріння». Було опитано шістдесят студентів училища.

Вважаючи, що всі респонденти поставилися до опитування серйозно та чесно відповідали на питання нашого опитувальника, наводимо оброблені результати нижче: 12%  респондентів схвалюють куріння, 58% – засуджують та 30% – відносяться до нього байдуже.

У родинах  57 % респондентів є схильні до цієї звички члени сім’ї. 38% вважають, що люди вдаються до цієї звички, бажаючи бути як всі, 28% вважають, що за компанію, за думкою 10% респондентів люди починають курити з цікавості та 10 % наводять інші причини, зокрема найчастіше вказують на слабкість характеру. Серед рис характеру та обставин, що можуть сприяти початку паління студенти наводили такі: «слабкість», «невпевненість в собі», «погана компанія», «бажання бути крутим», «нервовість», «роздратованість», «низька самооцінка», «безхарактерність», «погані відносини з батьками», «відсутність власної думки» тощо.

Що стосується питання необхідності занять з профілактики куріння в школах чи інших навчальних закладах, то 17 % наших респондентів не вважають їх такими,  43% не визначились із позицією, 40% вважають подібні заняття корисними.

52 % респондентів не визначилися з власним відношенням до товаришів, які палять, 45% – засуджують їх та 3% – схвалюють.

На конкретне питання «Чи палите ви?» 22 % респондентів відверто вказали на схильність до цієї звички та 78% відповідно –не палять. Такі результати говорять про те, що кожен п’ятий студент нашого закладу палить. Та разом з тим життєвий досвід та спостереження за звичками студентства наводять на роздуми про значну похибку результатів опитування в бік прихильників цієї шкідливої звички.

На відкрите питання до тих, хто не палить: «Як вам вдалося уникнути цієї звички?» ми отримали такі варіанти відповідей: «ігнорую пропозиції закурити», «батьки заборонили», «у мене є голова на плечах», «ціни на цигарки мене стримують», «я слідкую за своїм здоров’ям», «не хочу бути як всі», «я – сильна людина, яка не потрапляє під негативний вплив», «я спробувала, але мені не сподобалося», «боюся захворіти», «мене це ніколи не цікавило», «це пройшло повз мене» тощо.

На відкрите питання до тих, хто не палить: «Що б ви порадили друзям, які палять?» ми отримали такі варіанти відповідей: «задуматися, скільки всього можна купити на зекономлені кошти», «паліть, але не нав’язуйтесь з цигарками»,  «знайти  цікаву альтернативу», «для початку, хоча б, зменшити добову дозу», «просто взяти – і кинути».

Не претендуючи на цілковиту об’єктивність даного опитування та на переконливість отриманих даних, ми сподіваємось, що отримані результати ще раз наведуть когось на роздуми стосовно актуальної проблеми куріння.

 

Керівник факультативу Ж.В.Могильник

Читайте також

Залишити відповідь