Сонце української музики

20 березня в Гадяцькому коледжі культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського відбулася лекція-концерт «Сонце української музики», з нагоди 175-річчя з дня народження українського композитора, корифея української класичної музики, основоположника національної композиторської школи в Україні Миколи Віталійовича Лисенка, яку підготувала та провела  викладач-методист, спеціаліст вищої категорії хорових дисциплін Ольга Миколаївна Березенко.

У змістовній і цікаво захоплюючій формі ведучі В.Вінер, С.Манукян,

С. Кулибаба ознайомили глядачів із біографічними сторінками видатного композитора.

Життєва історія Миколи Лисенка сповнена цікавих фактів:  нащадок козацького роду, випускник Київського університету і фортепіанного відділення Лейпцігської консерваторії, організатор хорів української музики, один з перших інтерпретаторів у музиці шевченкового «Кобзаря», культурний і громадський діяч, інтелігентна і чесна людина.

І цей перелік досягнень композитора далеко неповний без його  музичних творів, що прозвучали у виконанні викладачів: Н.В.Насменчук («Елегія»), Л.В.Ракочій (увертюра з опери «Тарас Бульба»).

У лекції-концерті активну участь взяли викладачі та концертмейстери, які підготували концертні номери: Н.Ф.Орел, І.О. Кузнєцова, Г.Г.Харковина, О.І.Юревич, А.М.Гоменко, Т.Т.Гайдабура, І.І.Кас’яненко, О.В.Скляр, О.М.Березенко, О.Г.Грінченко.

Розповідь про композитора ілюстрували співом та грою на інструментах студенти коледжу: В.Голуб, Є.Ковшик (фортепіано), С.Брекало, А.Макарець, Д.Ярмоленко, В.Горохова (соло), Н.Павленко (бандура), К.Лемтюгова, М.Давидова, В.Безпала, Д.Ярмоленко (квартет).

Захід закінчився  «Молитвою за Україну» у виконанні всіх учасників та присутніх в залі.

_CH_3634 _CH_3637 _CH_3639 _CH_3641 _CH_3643 _CH_3645 _CH_3647 _CH_3652 _CH_3657

Викладач-методист, спеціаліст вищої категорії хорових дисциплін Ольга Миколаївна Березенко. 

Читайте також

Залишити відповідь