Спадок нації

Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я – українець! І горджуся цим.

          Україна – це чарівний і благодатний край, в  якому  з давнини живе мудрий, добрий, творчий і натхненний народ.  Саме тому, мабуть, наш народ і подарував світові неповторну українську вишивку, за якою нас упізнають у різних куточках світу.  

     Третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки – свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.  В 2021 році День вишиванки припадає на 20 травня.

          18 травня в бібліотеці Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського зі студентами спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» відбувся захід «Спадок нації», присвячений Всесвітньому дню вишиванки.

          Сьогодні вишиванка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук,  зв’язків між поколіннями. Це – частинка України. І якою б не була в кожного з нас доля, якби не складалися обставини життя,  яким би не було становище в Україні та  світі, – нас поважатимуть доти, доки ми поважатимемо самих себе, доки ми пам’ятатимемо про своє коріння і шануватимемо наші традиції!

О.Терещенко

You may also like...

Залишити відповідь