Світло української писанки

Писанка була і залишається окрасою Великодня, а її творення – це не просто цікава робота – це цілий обряд, який здавна шанує наш народ. 

На передодні одного з найбільших християнських свят – Світлого Христового Воскресіння щороку традиційно у Гадячі проводяться майстер-класи з писанкарства. Цьогоріч з 12 по 20 квітня викладачами спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського було проведено безкоштовні майстер-класи з традиційного розпису писанки – одного із національних символів України. 

До святодійства – писання писанки долучились 86 жителів міста, 46 з яких діти віком 6 – 13 років. 

Основам писанкарства учасників майстер-класу навчали Ірина Середа, Оксана Кисіль, Лариса Максимів, Наталія Харагай, Марина Клименченко. 

Приємно було спостерігати за тим, як діти та дорослі вперше взявши до рук писачок несміливими, тремтячими руками наносили на сферичну поверхню яйця свої перші лінії, крапочки, рисочки. Так відбувалось їх таїнство творення писанки.

Сьогодні писанка виконує святу місію – збереження, примноження та передачу наступним поколінням перлин української національної культури. Поринувши в затишну та таємничу атмосферу писанкування, кожен учасник майстер-класу написав власну писанку та отримав у подарунок від викладачів писанку сувенір. 

Радість, захват і водночас здивування можна було побачити на обличчях як дітей так і дорослих, коли вони тримали в руках свою першу власноруч створену писанку. Саме це і є промовистим  свідченням чудодійної, магічної сили української писанки.

Благодійні кошти, отримані від учасників майстер-класу у сумі 2 505 гривень перераховано на рахунок Відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнська Спілка учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій» у Полтавській області м. Гадяч.

Хай намальовані нами писанки в реаліях сьогодення будуть своєрідним місточком любові між людьми, тим духовним місточком, що єднає українців у часі й просторі.

Ірина СЕРЕДА 

You may also like...

Залишити відповідь