Танцювальний оберіг Полтавщини
14 – 15 травня 2016 року Національною хореографічною спілкою України за підтримки Міністерства культури України у Вінниці проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Танцювальний оберіг». Участь у фестивалі-конкурсі брали 30 танцювальних колективів училищ культури і мистецтва України.
Головним організатором та головою журі фестивалю – конкурсу був Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, академік Академії мистецтв України, професор, генеральний директор – художній керівник Національного ансамблю танцю України ім. П. Вірського, голова національної хореографічної спілки України Мирослав Вантух.
Цей захід став справжнім святом хореографічного мистецтва, де були представлені танці Буковини і Закарпаття, центральної України і південних її регіонів. Яскраво були представлені молдавські , циганські, угорські танці і танці кримських татар.
Серед 70 яскравих хореографічних постановок переглянутих журі достойно, професійно і яскраво були представлена народна хореографія центральної України, Полтавщини у виконанні Народного ансамблю народного «Джерело» Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського під керівництвом викладача училища, заслуженого працівника культури України Григорія Островного з вокально хореографічними композиціями «Ой, при лужку», та «Від Києва до Лубен».
У програмі заходу було проведено «круглий стіл», де Мирославом Михайловичем Вантухом було зроблено детальний аналіз представленого на фестивалі хореографічного матеріалу, дана характеристика балетмейстерської роботи керівників танцювальних колективів. Було відзначено загальний високий рівень підготовки в училищах фахівців-хореографів але і були зроблені зауваження що до відповідності використаної хореографічної лексики регіональним особливостям танцю, наявності у танцювальних постановках плагіату. Особливо академіком Вантухом наголошувалося на питаннях хореографічної культури, правильній драматургії танцю, мистецтву розкриттю художнього образу танцю засобами хореографії.
Під час «круглого» столу було підкреслено професійну, «грамотну» балетмейстерську, постановочну діяльність Григорія Островного. Відзначалася як приклад для наслідування колег-балетмейстерів логічність, професійність композиційної побудови створених ним творів народно- сценічної хореографії.
15 травня на сцені Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського для Вінничан було проведено Гала – концерт, який розпочався танцем у виконанні ансамблю «Джерело» «Від Києва до Лубен» – одним з кращих за висновками журі-конкурсу-фестивалю танців загальної програми!
А.Насменчук