Цілюще «Джерело»

 UCH_4153 UCH_4168 Джерело2Коли робота, яку ти робиш, є просто роботою, лише життєвим обовʼязком і способом заробітку – її, напевно, можна досить непогано і професійно виконувати, отримувати подяки від керівництва напередодні професійних свят і спокійно чекати завершення професійної кар’єри. Начебто і непогано. Чого б ще бажати? Було б здоров’я. Звісно, здоров’я для людини – головне. Але дуже важливо, щоб справа, якою ти займаєшся, по-справжньому стала справою  твого життя. Щоб ця справа стала джерелом твого натхнення, давала тобі і душевні, і фізичні сили переборювати життєві негаразди й труднощі. Особливо, якщо справа твого життя – хореографія.

Ось уже 34 роки працює в Гадяцькому  училищі культури ім. І.П. Котляревського один з перших його випускників-хореографів, потім -випускник Київського інституту культури Григорій Олексійович Островний.  Нині він ювіляр!

Народився Григорій Олексійович 11лютого 1956 року в селі Улянівка у Гребінківському  районі  на Полтавщині. Сьогодні йому – 60! Григорій Олексійович – Заслужений працівник культури України, викладач хореографічних дисциплін, керівник народного ансамблю народного танцю «Джерело». Естафету керівництва цим чудовим колективом Григорій Олексійович 21 рік тому перейняв від свого учителя, керівника хореографічної спеціальності училища Заслуженого працівника культури України Михайла Єгоровича Гузія.

Вік у нашого ювіляра начебто поважний. Але це не про нього: щоденні творчі плани, проекти, як сьогодні модно говорити, щодня з 7.30 – у танцювальній залі. Заняття з народного танцю, з композиції та постановки танцю, з навчальної практики і звісно ж, з класу ансамблю – і так до пізнього вечора. Щодня по 8-10 годин у танцювальній залі. Достатньо погляду, повороту голови чи жесту керівника, аби студенти знали, як правильно виконати танцювальний рух, комбінацію, артистично втілити художній задум постановника танцю. Десятки танцювальних постановок… Протягом навчального року – десятки концертних виступів, які є неоціненною сценічною практикою для студентів. Аж не віриться, що все це хореографічне розмаїття створюється з молоддю, для якої танець до вступу в училище був лише розвагою після уроків у школі.

Завдяки керівникові і вчителеві багато студентів Григорія Олексійовича стали професіоналами у галузі хореографічного мистецтва, керівниками самодіяльних хореографічних колективів, що розвивають народне хореографічне мистецтво України, професійними артистами, для яких путівку у творче життя дав Григорій Олексійович Островний  разом з колегами «по цеху», викладачами училища культури. Поряд з батьком сьогодні успішно працює молодий викладач хореографії Олена Островна.

Нині ансамбль «Джерело» – головна мистецька візитівка Гадяцького училища культури, а відтак – і Гадяча. Жоден  поважний концерт у нас у місті, у Гадяцькому районі не відбувається без виступу ансамблю. І переважна більшість значущих мистецьких заходів у Полтаві та в цілому – на Полтавщині теж не відбуваються без участі колективу. І завжди результат виступу – це бурхливі оплески публіки.

Творча географія виступів за межами області – сценічні майданчики Львова, Чернівців, Ялти, Івано-Франківська, Сум, Харкова, Голої Пристані, Києва… Колектив має десятки нагород і почесних відзнак. Вже протягом 15 років ансамбль «Джерело» здобуває почесне звання «Народний аматорський колектив».

Репертуар ансамблю – десятки постановок українських народних танців, танців народів світу: угорських, молдавських, російських, іспанських, циганських, єврейських, грузинських.

А скільки ще планів! І дуже добре, що у Григорія Островного є цілюще «Джерело».  Джерело здоров’я, натхнення, душевних і творчих сил не лише для нього, а й для тих, кого він любить, для кого і з ким працює, для  тих, хто любить його. А таких багато!

А. Насменчук, директор Гадяцького училища культури , Заслужений працівник культури України

You may also like...

Залишити відповідь