У полоні музики чарівної

У погожий сонячний день, 8 вересня, відбулася знаменна подія для жителів міста Гадяча та району: в гості приїхали артисти симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного українського драматичного театру імені М.В.Гоголя.

Поціновувачі музики змогли поринути у світ чарівного звучання скрипок, кларнетів, віолончелей, фаготів, валторна  та інших музичних інструментів.

Засновник оркестру, його незмінний художній керівник і головний диригент, народний артист України Віталій Скакун, випускник хорового відділу 1965 року Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського (на той час) разом зі своїм колективом подарував гадячанам класично-оперно-роково-популярну програму.

Концерт відбувся на відкритому майданчику міського парку «Перемога» і зібрав як численних любителів музики, так і професіоналів – вимогливих слухачів, дуже добре обізнаних у сучасному музичному світі. Серед присутніх були і викладачі та студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського, які прийшли підтримати свого випускника.

Глядачі насолоджувалися кращими зразками класичного та сучасного репертуару. До глибини людської душі пронизувало унікальне симфонічне звучання безсмертних музичних творів: Ж.Бізе, І.Кальмана, Моцарта, Дж.Верді, Дж.Россіні, Є.Доги, Е.Уебера, К.Гарделя, Й.Штрауса, М.Лисенка.

Адже для музикантів виступи – це їхнє життя, де вони творять Прекрасне, дарують чарівні емоції, отримують овації та любов глядачів у відповідь.

У виконанні солістів симфонічного оркестру: народного артиста України Юрія Кириченка (Полтава, скрипка), артистки ПАОУМД театру імені М.В.Гоголя Вікторії Ягодки (Полтава, сопрано), соліста Харківського національного академічного театру опери і балету ім. М.Лисенка Володимира Єфіменка (Харків, баритон),  прозвучали твори як українських, так і зарубіжних композиторів. Особливо приємно відзначити, що виконання творів полтавськими музикантами викликало шквал аплодисментів. У супроводі оркестру, який зіграв популярний твір  Євгена  Доги  із кінофільму «Мій ніжний ласкавий звір», студенти  коледжу виконали вальс (постановка Олени Островної). Під акорди Й.Штрауса «Біля блакитного Дунаю» (постановка Людмили Магазій) музичний колектив привітав нашого ювіляра – заслуженого працівника культури України, голову циклової комісії викладачів хореографічних дисциплін – Михайла Єгоровича Гузія з 70-річчям, а студенти спеціалізації подарували йому та  глядачам вальс.

Музиканти приймали гарячі оплески і численні привітання. Успіх Полтавського симфонічного оркестру вже вкотре довів, що це колектив високої професійної виконавської майстерності, який знають і в області, і в Україні, і далеко за її межами.

У атмосфері мистецтва, творчості та доброзичливості пройшла тепла зустріч з нагоди Дня міста з артистами  Полтавського симфонічного оркестру, яка завершилася на оптимістичній ноті .

Адже мову музики розуміють всі незалежно від національності, віку та соціального статусу. Споконвіку людина черпає у цьому чистому джерелі натхнення й сили, світлі сподівання та чисті прагнення. В чарівних мелодіях – радість буття, краса людської душі, велич людини-творця.

Від імені всієї багаточисельної родини котляревців хочеться побажати шановним музикантам невичерпного натхнення та підкорення нових творчих вершин задля подальшого збагачення духовної скарбниці українського народу, а слухачам – щоб після таких концертів люди повірили в себе, у світле майбутнє, навчилися боротися із труднощами.

02 03
06 08

UCH_9335 UCH_9344 UCH_9361 UCH_9372

О.В.Базавлук, викладач коледжу

 

 

 

 

You may also like...

Залишити відповідь