Українська акція єднання

Радіодиктант національної єдності почали писати  ще 2000 року. Його запустила команда українського радіо. З того часу диктант проводять щорічно – у День української писемності та мови. У цей день до найбільшого україномовного флешмобу традиційно приєднуються мільйони українців по всьому світу.

Цього року, навіть попри повномасштабне вторгнення російської федерації, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності став провідною подією в Україні, що викликає величезний громадський інтерес, адже вона дозволяє всім охочим писати диктант, відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу – рідної мови.

Текст цьогорічного диктанту написала українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, а читала –  народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

До української акції єднання  долучилися і студенти та викладачі Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського, адже кожен із бажаючих вирішив для себе, що взяти участь у флешмобі – це вияв поваги до нашої мови, це можливість долучитися до спільної дії, яка сьогодні об’єднує всіх нас. У часи випробувань нам дуже важливо триматися одне одного. Потрібно пам’ятати, що повномасштабна війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності.

Оксана БАЗАВЛУК, викладач коледжу

You may also like...

Залишити відповідь