УРОКИ ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ
«Правдива ознака, за якою можна впізнати справжнього мудреця, – терпимість».
Генрік Ібсен.
Вміння сприймати кожного як самодостатню особистість, не зосереджуючись на недоліках, без ворожості та зверхності, бажання допомагати слабшому – риси які повинна розвивати в собі кожна людина, яка здатна мислити. Так можна передати зміст зустрічі студентів Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського із начальником відділу «Гадяцьке бюро правової допомоги» Калініченко Іриною Вікторівною, яка відбулася 15 квітня.
Студенти активно включились у обговорення питань про причини виникнення насильства, про шляхи пошуку порозуміння у суспільстві, де існують правильні закони, але вони не завжди спрацьовують. Чому? Чому ми не терпимі в ставленні один до одного?
Перегляд відеоматеріалу додав більшої предметності дискусії. Молодіжне середовище особливо чутливе в плані болісного сприйняття несправедливості з одного боку, та намагання добитися справедливості негайно з іншого; а ще – заявити про себе, самоствердитися за рахунок слабшого, більш беззахисного. ЗМІ наповнені великою кількістю інформації про булінг серед молоді …
Ця тема актуальна давно і потребує пошуку колективних шляхів до вирішення. Одна зустріч, звичайно, не дасть відповіді на всі питання. Кожна особистість самостійно приходить до власного розуміння толерантності, опираючись на власний життєвий досвід, чи внутрішні цінності. Так чи інакше, толерантність є не лише внутрішньою якістю людини, а й ознакою її соціальної зрілості.
Формуванню толерантності сприяють відкритість у спілкуванні та свобода думки, совісті й переконань. Не ховатися від проблеми, а частіше ставити собі та іншим незручні питання. Це дозволить розширити межі нашої терпимості до протилежних поглядів, основним орієнтиром стане недопущення порушення прав інших людей.
Ми вдячні Ірині Вікторівні за її готовність займатись правовим вихованням молоді, за неформальне, небайдуже ставлення до обговорення подібних тем – і чекаємо на нові зустрічі!
О.М. Недвига, викладач коледжу