Вчимося берегти своє

“… Пізнай свій край… себе. Свій рід, свій народ, свою землю – і ти побачиш шлях у життя…»

Г. Сковорода

Цей вислів знаменитого письменника і філософа, українського Сократа Григорія Сковороди, який, до речі,  народився на Полтавщині, є своєрідним стимулом до вивчення українського народознавства. Адже не знаючи свого минулого, неможливо будувати майбутнє.

Наша, без перебільшення, прекрасна та унікальна культура заслуговує особливої уваги та пошани: солов’їна мова, автентичний одяг, неповторний фольклор, традиції, звичаї та обряди викликають захоплення в усьому світі. Тож нам є чим пишатися. Та задля збереження і популяризації українських традицій потрібно щось більше. Насамперед необхідно прищеплювати любов і гордість за свою культуру дітям та молоді, щоб вони в свою чергу зберегли її для нащадків.

14 – 17 червня 2022 року в Гадяцькому фаховому коледжі культури і мистецтв ім.І.П.Котляревського відбувся захист курсових робіт з народознавства  ІІ курсів спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності». Рік наполегливої праці приніс позитивні результати і, незважаючи на онлайн формат здачі, студенти все ж гідно захистили свої етнографічні  роботи. Особливо вразили  роботи: Тетяни Олійник, яка досліджувала свій родовід; Валерії Бойко, яка із захопленням розповідала про історію свого міста; Маргарити Прокопенко, яка дізнавалася про традиції  та обрядовість зимових свят, Вікторії Билим, яка дослідила тему українського народного весілля.

Знання, які здобули під час роботи над курсовою, студенти зможуть використовувати у своїй майбутній професійній діяльності  в соціокультурній сфері.

Сьогодні, коли наша Батьківщина страждає від війни і коли гостро постало питання національної  ідентифікації, знання звичаїв і традицій нашого народу, розуміння того, хто ми є, особливо актуальні. І так відрадно, що молодь все більше цікавиться історією та культурою нашої Вітчизни. А це означає, що  все буде Україна!

Голова циклової комісії викладачів культурологічних дисциплін Галина СИДОРЕНКО, викладач коледжу Ольга ЖИТЧЕНКО

You may also like...

Залишити відповідь