Великий світ маленької писанки
«Диво писанкове» – саме таку назву має виставка писанкових композицій, яку організували викладачі та студенти спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревськогов рамках святкування 80-річчя училища.
7 квітня, напередодні великого християнського свята – Світлого Христового Воскресіння, у виставковій залі Гадяцького історико – краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Диво писанкове». Відкрила виставку міський голова Тетяна Миколаївна Савченко, яка привітала усіх присутніх зі святом Благовіщеня та відкриттям виставки.
Директор Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського Анатолій Миколайович Насменчук зазначив, що традиції писанкарства сьогодні продовжують випускники спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» і побажав усім відвідувачам виставки отримати естетичне задоволення від перегляду експозиції.
Заслужений майстер народної творчості України Григорій Олексійович Кисіль, який започаткував традицію писанкових виставок, напередодні свята Великодня говорив про особливість експонатів виставки, про те, що творчі роботи студентів та викладачів спеціалізації експонувалися більше ніж на100 виставках у Києві, Полтаві, Миргороді, Карлівці та Гадячі.
Голова циклової комісії викладачів «Декоративно-прикладного мистецтва» Ірина Григорівна Середа, зазначила, що вже багато років поспіль невід’ємною складовою виставки є майстер-клас з писанкарства, який проводять студенти ІІІ -ІV-х курсів, та запросила усіх бажаючих власноруч розписати для себе писанку.
Така виставка та майстер-клас із писанкарства – це культурно-просвітницька подія для нашого міста, району, області. Далеко не кожний районний центр, з різних на те причин, може провести таке свято.
Глядачі захоплювалися роботами студентів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво», створеними під керівництвом викладачів: заслуженого майстра народної творчості України, Лауреата премій Панаса Мирного та Олени Пчілки – Григорія Кисіля, викладача вищої категорії, викладача-методиста Ірини Середи та викладача вищої категорії Оксани Кисіль.
Писанка – довершений мистецький твір, мініатюра. Її ритмічні розписи – то ціла система магічних знаків, символів. Магія писанки зберігається до сьогодні і цілюще діє на наші прагматичні душі. Насправді: подивишся на це веселкове розмаїття писанок – і світлішає на душі. Візьмеш писанку в руки, замилуєшся розписом – і сам станеш хоч на хвильку добрішим, кращим.
О.Г.Кисіль, викладач комісії викладачів спеціальності «Декоративно – прикладне мистецтво»