Всеукраїнський тиждень права у коледжі

10 грудня 1948 року  Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. У цьому документі задекларовано наступні принципи: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість тощо.

У далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини.

І хоча положення Декларації мають рекомендаційний характер, цим документом фактично започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

10 грудня 2018 року у Гадяцькому коледжі культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського, в рамках Всеукраїнського тижня права, була проведена загальна виховна година, присвячена обговоренню сучасних проблем дотримання прав людини в Україні. Студенти пригадали основні положення Загальної декларації прав людини та обговорили проблеми порушення їх у щоденному житті. Визначили роль кожного із нас у боротьбі за реалізацію прав людини. Було також наголошено, що права існують тільки у випадку дотримання громадянами і своїх обов’язків.

В рамках Всеукраїнського тижня права було проведено ряд інших заходів, зокрема студентами коледжу підготовлені творчі проекти під гаслом «Я маю право», де висвітлено погляд на права людини очима сучасної молоді.

На заняттях факультативу «Європейські студії» і навчальної дисципліни «Громадянська освіта» були обговорені питання та проведені тренінги із практичної реалізації прав людини. Розглядалась історія конституційного процесу в Україні та історія боротьби українців за свої права.

Представники Гадяцького райвійськкомату, Національної поліції та спеціалісти районного центру зайнятості зустрілися із студентами-старшокурсниками та обговорили питання захисту прав учасників антитерористичної операції.

В бібліотеці коледжу підготовлена книжкова виставка «На паралельних дорогах прав і обов’язків»  із презентацією видань правового змісту.

Всеукраїнський тиждень права – це серія заходів, покликаних сприяти підвищенню правової освіченості та правової свідомості громадян. Але правове виховання не обмежується тільки груднем, це постійна наполеглива робота, що ведеться у Гадяцькому коледжі культури і мистецтв.

 

О.М. Недвига, викладач суспільних дисциплін

You may also like...

Залишити відповідь