ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА – ЕКЗАМЕН НА ЗРІЛІСТЬ
Виробнича практика єтією останньою сходинкою в процесі підготовки студентів до самостійної фахової діяльності, що виявляє сформованість готовності студента до цілісного виконання комплексу функціональних обов’язків керівника аматорського вокально-хорового колективу.
З 18 січня по 21 лютого 2016 року студентиІV курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського проходили виробничу практику на базах кращих закладів культури Полтавщини, де діють потужні творчі колективи та є чудові умови для виконання планових завдань у відповідності до фаху. Це – Гадяцький, Хорольський, Миргородський, Зіньківський, Чутівський, Диканський районні будинки культури.
Метою проходження практики в діючих творчих колективах є формування у студентів професійних знань і навичок щодо прийняття самостійних рішень під час професійної діяльності в реальних умовах.
А завдань під час проходження практики студенти виконували дуже багато: підбирали репертуар для вокально-хорових колективів та здійснювали репетиційну роботу з ними, втілюючи власні виконавські задуми; виступали як солісти-виконавці та в ролі керівника колективів малої форми (дует, тріо, квартет, ансамбль); проводили пошукову роботу по збору місцевого фольклорного матеріалу.
Опановувати студентам сучасними прийомами та методами в галузі їх майбутньої професії допомагали керівники творчих колективів: заслужені працівники культури України Анатолій Демент, Анатолій Крутько, Михайло Троцак, начальник відділу культури Гадяцької РДА Лариса Труш та багато інших – усі є випускниками спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» минулих років.
За підтримку та добру пораду наші практиканти дуже вдячні своїм наставникам.
Переконавшись, як багато знань вони отримали в училищі, в черговий раз усвідомили, що не все так просто в роботі з людьми, бо вона вимагає постійного самовдосконалення. І що важливо: зрозуміли, що вдало складений екзамен на зрілість – це ще одна можливість одержати рекомендацію для наступного працевлаштування, адже хороша робота, вибрана за покликом душі, – це і є саме життя.
Наталія Горбачик викладач-методист хорових дисциплін