З Україною в серці

Бути у світі й нічим не позначити  свого існування

 – це здається мені жахливим.

М.В.Гоголь

210-літній ювілей Миколи Гоголя – знакова подія для українського народу, адже  край наш  багатий не лише на родючі землі, а й  на щедрі людські душі.

Саме  наша полтавська земля народила  великого генія і наділила його всіма духовними щедротами: красою поезії, буянням пісенної творчості, епічною величавістю дум, барвистою образністю, адже М.В.Гоголь –  один з небагатьох, хто в своїй творчості описав  мальовничий образ України, фольклор, традиції її народу, що дійшли до сучасника у його невмирущих творах, таких як: «Вечори на хуторі  біля Диканьки», «Тарас Бульба», «Сорочинський ярмарок», «Ніч перед Різдвом» та багато інших.

До відзначення 210-ї річниці від Дня  народження класика української літератури долучилися й  студенти та викладачі Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського . Для  поважних гостей , що зібралися 1 квітня на території музею-садиби М.В. Гоголя,  прозвучали «Веснянки» у виконанні фольклорного ансамблю коледжу (керівник Олексій Свирид), були представлені театралізовані картинки за творами Миколи Васильовича з персонажами: Солохи й Чорта, Хіврі та Дяка, Оксани й Вакули, Панночки  (керівник Людмила Фастовець), а учасники ансамблю танцю подарували глядачам  запальний фольклорний танець «На Івана Купала» (керівник Олена Островна).

 

С.П.Боцула, заступник директора коледжу з практичного навчання

You may also like...

Залишити відповідь