Благодійний звітний концерт студентів та викладачів спеціалізації українського народно-інструментального мистецтва

18 травня 2023 року в Гадячі, у кіноконцертному залі «Дружба» відбувся благодійний звітний концерт студентів та викладачів спеціалізації українського народно-інструментального мистецтва. Всі кошти, які були зібрані учасниками концерту та численними глядачами будуть направлені українським воїнам-захисникам, які боронять наші землі від рашистських загарбників.

Концерт відкрив голова циклової комісії українських народних інструментів Віктор Рожко. Він нагадав, що 18 травня Україна скорбно відмічає річницю депортації кримських татар сталінським режимом у 1944 році. 

Хвилиною мовчання учасники концерту та глядачі вшанували пам’ять загиблих воїнів у визвольній війні, яку нацистська Росія розв’язала проти народу України.

У виконанні дуету скрипалів – Вероніки Корнієць та Валентини Гриб прозвучала композиція на тему скорбної «Мелодії» Мирослава Скорика.

 Ансамбль народних інструментів викладачів комісії (керівник – Віктор Рожко) порадував слухачів витонченістю аранжування та майстерністю виконання програми. Виступ колективу отримав палкі аплодисменти від шанувальників народного інструментального мистецтва.

  Величезний успіх мав виступ оркестру народних інструментів «Affetto – керівник Лідія Підгайна. Виступ головного колективу спеціалізації вразив чистотою звучання, різножанровістю та бездоганною стилістикою.

  Глядачі отримали чудову насолоду від сольних виступів студентів – виконавців на народних інструментах: гітарі, бандурі, баяні, на духових інструментах, скрипці. Це студенти – Артем Кондратенко, Віктор Майфет, Вероніка Варава, Владислав Каламбет, Анастасія Буць ( клас викладачів –  Гузія Р.М., Остапенко Л.І. Масякіна Є.Г., Гоменко А.М., Костогриза О.М.)

У концерті із сольними номерами на музичних інструментах виступили  наставники студентів – викладачі циклової комісії. Це Олександр Близнюк (саксофон, сопілка), Алла Гоменко (бандура), Лідія Підгайна – домра.

У звіті були представлені ансамблі народних інструментів – ансамбль бандуристів ( керівник – Алла Гоменко), естрадний ансамбль під керівництвом Олександра Близнюка.

Насолодою для студентської та учнівської частини зали був виступ рок-гурту під керівництвом студента Дмитра Чекалдіна. В цьому колективі студенти різних спеціалізацій коледжу. Успіх рок-гурту – феноменальний.

Окрасою концертної програми було привітання випускника спеціалізації народно-інструментального мистецтва Івана Товстоп’ята та виступ народного ансамблю «Червона калина» Вешневського СБК Новоржицької ТГ Миргородського району. 

По завершенню концерту директор Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. П.Котляревського, заслужений працівник культури України Анатолій Миколайович Насменчук відмітив зрослий рівень виконавської майстерності студентів та викладачів та подякував студентам та викладачам за плідну працю на благо України під час війни, яку нацистська Росія веде проти народу України. Адже щодня студенти та викладачі недосипають – багато часу перебувають в укриттях під час повітряних тривог. І можна собі уявити, якого рівня виконавської майстерності вони б досягли, якби не було війни.

Традиційно, на головні заходи спеціалізації були запрошені ветерани циклової комісії, які в свій час плекали інструменталістів для закладів культури і мистецтв.

Оргкомітет спеціалізації отримав практичну допомогу в озвученні заходу та організації світлових ефектів від Ярослава Анатолійовича Насменчука та Володимира Олександровича Павлюченка.

Практичну допомогу у оформленні заходу надав викладач циклової комісії ДПМ Олександр Бондаренко.

У звіті-концерті приймали участь студенти спеціалізацій НПМ, ВТЗ, ДПМ.

Викладач циклової комісії українських народних інструментів  – Олександ Костогриз

Читайте також

Залишити відповідь