Гадячани на фестивальній сцені Трускавця

З 27 по 29 червня 2014 року у місті Трускавці, що на Львівщині, проходив І Відкритий фестиваль-конкурс оркестрів, інструментальних ансамблів і мажореток «Яскрава симфонія Прикарпаття». Географія учасників досить широка і охоплює різні регіони України.

Полтавщину на цьому конкурсі представляли творчі колективи спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» Гадяцького училища культури ім. І. П. Котляревського: тріо бандуристів (керівник Алла Гоменко), струнний квартет (керівник Інна Мороз), ансамбль «Барвисті веселки» (керівник Лариса Рожко), ансамбль скрипалів (керівник Валентина Гриб).

 Програма фестивалю була насиченою та цікавою. У перший день, після організаційних зборів керівників колективів, відбувся парад усіх учасників, дефіле мажореток, урочиста церемонія та святковий концерт відкриття фестивалю на центральній площі міста. Цього ж дня відбувся вечір знайомств, де учасники презентували свої колективи, а також допремʼєрний показ  музичної комедії вітчизняного виробництва 2014 року «Трубач».

Протягом другого дня відбувались перегляди конкурсних виступів колективів членами журі, до складу якого увійшли митці з міст Харкова, Львова та  Києва  на чолі з головою – народним артистом України, начальником Військово-музичного управління, головним військовим диригентом Генерального штабу Військових Сил України, професором, генерал-майором Володимиром Федоровичем Деркачем.

 Після конкурсних виступів усі колективи – учасники фестивалю узяли участь у благодійних концертах на відкритих майданчиках та на сценах санаторіїв міста Трускавця. Колективи Гадяцького училища культури виступили перед відпочиваючими санаторію «Молдова».

Усі учасники з хвилюванням очікували результатів конкурсу. Адже за кожним з виступів на сцені стоїтьтривала, кропітка робота і керівника, і  учасників колективу.

Та ось нарешті розпочався Гала-концерт та нагородження учасників фестивалю на центральній площі міста. Усі чотири колективи училища культури достойно представили Полтавщину. Друге місце у номінації «Ансамблі народних інструментів» посіло тріо бандуристів. У номінації «Ансамбль струнних інструментів» третіми були ансамбль скрипалів та струнний квартет, а друге місце у цій номінації посів ансамбль «Барвисті веселки».

 Для багатьох учасників наших колективів конкурс такого рівня був першим серйозним випробуванням на мистецькій ниві. До того ж, час проведення конкурсу майже співпав з Державними іспитами в училищі. Довелось докласти чимало зусиль для того, щоб і навчальний рік гідно завершити, і до такого відповідального конкурсу як слід підготуватись. У цей відповідальний момент дуже важливою була різностороння підтримка з боку адміністрації училища. Саме таку підтримку отримали колективи від директора училища Анатолія Миколайовича Насменчука та заступника директора з навчальної роботи Людмили Михайлівни Харковини.

 Тож побажаємо викладачам та студентам спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» Гадяцького училища культури ім.І. П. Котляревського подальших творчих успіхів та нових перемог!

Людмила Остапенко, Лариса Рожко, викладачі Гадяцького училища культури ім. І. П. Котляревського.

You may also like...

Залишити відповідь