НАВЧАННЯ БІБЛОГРАФІВ ПОЛТАВЩИНИ

04 03 02 01

В Гадяцькому  училищі культури ім. І.П.Котляревського відділення підвищення кваліфікації працівників культури Полтавщини  функціонує ще   з 2010 року. За цей період підвищили свій фаховий рівень різні категорії бібліотечних працівників.

А так, як бібліографічна  діяльність здійснюється в бібліотеках усіх типів, незалежно від їх відомчої приналежності, складу читачів, обсягу фондів, профілю роботи і вимоги  до бібліографічної діяльності  постійно зростають, тому вперше були запрошені  бібліографи ЦРБ.

Слід відзначити, що це були фахівці з великим стажем практичної  роботи, спеціальною освітою і представляли такі ЦБС: Великобагачанську, Гребінківську, Диканську, Кременчуцьку, Лохвицьку, Лубенську, Машівську,  Оржицьку, Полтавську, Хорольську.

Слухачі мали можливість ознайомитися з довідково – бібліографічним апаратом бібліотеки училища, побувати на екскурсіях та ознайомитися з бібліографічною роботою Гадяцької центральної районної бібліотеки ім. Лесі Українки, Гадяцької районної бібліотеки для дітей.

За ініціативою голови циклової комісії викладачів бібліотечних дисциплін  Мосякіної С.П. та підтримкою директора училища Насменчука А.М.   і завідуючої відділенням підвищення кваліфікації Шестопал Р.Д. відбулосяобговорення «Бібліотеки в умовах кризи». Обговорення принципів діяльності бібліотек України в умовах суспільно-політичної та соціально-економічної кризи відбувалося в трьох робочих групах. Кожен учасник групи мав можливість висловити власну точку зору на запропоновані до обговорення запитання. Після закінчення дискусій модератори кожної групи представили на загал результати. Слід зазначити, що відповіді на запропоновані запитання в усіх групах переважно співпали.

Серед факторів, що підтверджують важливість бібліотек в період кризи, було виокремлено: доступність, безкоштовне обслуговування, відкритість, стабільність, розгалужена структура, довіра з боку користувачів, професіоналізм.

 

Л.Д.Голуб, викладач  бібліотечних дисциплін училища

Читайте також

Залишити відповідь