Перша воєнна марка Полтавської області – «Гадяцьке сафарі»

У Великобудищанській громаді на Полтавщині 16 вересня погасили марку, присвячену подіям повномасштабної війни Росії проти України.

Це зробили неподалік того місця, де українські військові та місцеві жителі палили російську техніку. Окрім марки, презентували конверт та листівку.

Власна Марка – ініціатива Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавської обласної ради та обласної «Укрпошти». 

«Гадяцьке сафарі» – це перша воєнна марка Полтавської області. І вона повністю народна. 200 ескізів прислали жителі Полтавщини на цей конкурс. Хоча марка називається «Гадяцьке сафарі», завдання для ескізів було більш широким і не обмежувалося класичним розумінням слова «сафарі». Головним завдання було продемонструвати потужну роль Полтавщини в захисті країни та зміцненні незалежності нашої держави. 

Остаточного переможця обирали жителі області народним голосуванням у соціальних мережах. 

Всього участь у голосуванні взяли майже 25 тисяч людей. І 6 тисяч віддали свій голос за ескіз Олександра Бондаренка – жителя Полтавської області, випускника, а нині викладача Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського. 

Поштовий штемпель, яким  було здійснено спецпогашення марки «Гадяцьке сафарі», це спеціальний поштовий штемпель з перевідною датою, який було введено в обіг 16 вересня 2020 року до знакової події – підписання Гадяцького договору (16 вересня 1658 р.) під назвою: «Гадяч Древній і Сучасний. 37300». 

Для  здійснення процедури спецпогашення були запрошені:

– Дмитро Лунін, начальник Полтавської обласної військової адміністрації;

– Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради;

– Юрій Набасов, директор Полтавської дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта»;

– Олександр Бондаренко, автор ескізу власної марки «Гадяцьке сафарі».

Ідея малюнку марки полягає в передачі потужної і важливої ролі Полтавщини у захисті країни та зміцненні незалежності нашої держави. Ескіз марки має два основних кольори – це червоний і чорний. Кольори червоний і чорний дуже часто використовувалися в українській культурі, їх можна було побачити на одязі, на крашанках, на рушниках.

Червоно-чорний прапор символізує боротьбу, опір, несприйняття того, що зараз відбувається і рух уперед.

Також на ескізі можна побачити дві постаті людини – мисливця і воїна, які є символом того, що військові та цивільні об’єдналися проти спільного ворога. Це символ незламності українського духу.

Викладач коледжу Олександр Бондаренко

You may also like...

Залишити відповідь