СВЯТО, ЩО ПРИЙШЛО ЧЕРЕЗ РОКИ

UCH_2506_новый размерНапередодні, 20 січня 2017 року студенти та викладачі Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського долучилися до відзначення знаменної подіїв історії нашої країни – Дня Соборності України.

Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Пригадуючи ці історичні події, студенти та викладачі коледжу переглянули кадри кінохроніки періоду визвольної боротьби і урочистостей з нагоди проголошення Акту злуки 22 січня 1919 р. на Софійській площі у Києві. Тоді було урочисто проголошено: “Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна – в одну Велику Україну… Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу”. .
Ще більшої значущості цьогорічному святу надає 100-річчя початку Української національної революції 1917-1921 рр. Злука земель у 1919 р. стала міцним підґрунтям як для відновлення незалежності України та наступної її розбудови, так і для нинішньої єдності українського народу в рішучій протидії російському агресору та в бажанні жити в цілком незалежній та реформованій державі.

Акт возз’єднання, злуки двох Україн був, швидше, символічним знаком прагнення єдності, бо у керівництві країни спільних дій тоді не було. Але важливість цієї події відбилась через роки, коли 22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши “живий ланцюг” від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності та із гаслами відродження самостійної незалежної держави. Українці ініціативою «знизу» почали відмічати цю дату, а вже пізніше, з 1999 року – указом президента України. Сучасні символічні «живі ланцюги» на мосту Патона 22 січня стали ще більш важливими, адже вони також демонструють протест українців проти дій російського агресора, який прагне переділити історичну карту.

Активна громадянська позиція сучасної студентської молоді, її здатність адекватно реагувати на виклики часу та путінську пропаганду, є однією із засад боротьби за соборність України, відновлення територіальної цілісності, а саме –  деокупації Криму та повернення Україні окупованої частини Донбасу.

 

 

О.М. Недвига, викладач історії Гадяцького коледжу культури і мистецтв

You may also like...

1 Response

  1. Котляревського» назва закладу змінена на Комунальний вищий навчальний заклад «Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. Гадяцькому коледжі культури і мистецтв вдало поєднуються усталені десятиліттями традиції з нововведеннями, продиктованими сучасними освітніми реаліями, зокрема Болонською угодою.

Залишити відповідь