Тобі вклоняюсь, alma mater !

UCH_8864 UCH_8917 UCH_8925 UCH_8971

Ось і наступило 5 червня 2015 року – день ювілею Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського, одного знайпрестижніших вищих навчальних закладів не лише Полтавщини, а й України.

Здавалося,  80 років  не так вже й багато, та це – ціле життя, прожите щасливо.

Так і хочеться порівняти наш навчальний заклад із цілющим джерелом,  до якого пробивається гострий корінець людської свідомості, пробивається до життя, до знань, до світла.

І мабуть всі ті, хто приїхали на побачення з рідною alma mater, опинившись у хоровому класі, пошепки промовляли теплі слова Михайла Стельмаха, покладені на музику Платоном Майбородою у славнозвісній «Елегії»:

Краю мій зелений, вічная дорога,

Ти безсмертник в полі, в небесах гроза –

Припаду я серцем до твого порога,

Як твоя кровинка, як твоя сльоза.

 

Саме з нагоди ювілею навчального закладу викладачами спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» була організована та проведена зустріч з випускниками різних поколінь.  А приїхало їх більше семидесяти, різних років випуску, починаючи з 1961. Всі вони: вже поважного віку й не дуже, сивочолі, трохи втомлені й не дуже здорові, та очі їх світилися як 20, 30, 40, 50 років тому. Дивлячись на сьогоднішнє покоління студентів, кожен згадував власну юність.

Адже юність – це земля, з якої виростають дерева людських талантів і характерів. Якими високими й широкими ці дерева не були б, там, у юності, сховане коріння, що живить і тримає їх.

Благословенна Гадяцька земля дала для Полтавщини та України багатьох відомих людей, які пов’язали свою долю з культурою та мистецтвом саме в юності і до тепер гідно працюють на цій ниві.  Саме в стінах нашого училища промайнули найкращі роки їх життя, саме тут пізнавали вони велику науку бути фахівцями та просто людьми з великої літери.

У виступі голови циклової комісії Олексія Свирида було проаналізовано роботу спеціалізації за останні 5 років та відмічено, що в даний час активна робота ведеться по залученню студентів до участі у громадській роботі, конкурсах, концертній діяльності. Особлива увага приділяється набуттю ними практичних навичок. З цією метою на спеціалізації працюють постійно діючі творчі колективи: народний хор та фольклорний ансамбль (керівник – О. Свирид), жіночий ансамбль естрадної пісні, вокальне тріо «Роксолана» (керівник – Н.Горбачик).  Ці колективи є неодноразовими переможцями Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Створені нові колективи: жіночий вокальний ансамбль (керівник – А.Даниленко), чоловічий вокальний ансамбль (керівник – Н.Орел). Студенти Артем Шмигленко, Дмитро Лобаренко, Марина Зубко, Вікторія Вінер, Владислава Щербацька, Катерина Бутенко (викладачі – Харковина Г.Г., Березенко О.М.) є лауреатами Всеукраїнських конкурсів та фестивалів вокального мистецтва. У виступі було зазначено, що рівень роботи спеціалізації оцінюється за досягненнями її випускників. А нам є ким пишатися, адже гордістю спеціалізації є: народний артист України, керівник симфонічного оркестру Полтавського обласного музично-драматичного  театру ім. М.В.Гоголя Віталій Скакун, заслужений діяч мистецтв України Олексій Юзефович, заслужені артисти України Тетяна Садохіна, Валерій Соколик, Василь Панчук, заслужені працівники культури України Анатолій Жданов, Федір Кривенко, Іван Носенко, Анатолій Житинський, Юлія Глущенко, Анатолій Демент, Анатолій Крутько, Валентина Луценко, Володимир Подоляка, Павло Оченаш, Тетяна Шулікова.

Кожен, хто навчався на спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» та приїхав привітати рідне училище з ювілеєм, відчув себе членом великої родини, діяльність якої спрямована на виховання молоді, розвиток та збереження національної духовної культури.

Під час спілкування в хоровому класі усі покоління справедливо і відверто вважали студентські роки найщасливішим періодом життя. Незабутність їх стверджується збагаченням знань, першим коханням та розчаруванням, формуванням кола друзів, інтелектуальним і фізичним розвитком. Всі вихованці рідної альма-матер пам’ятають це на все життя. І якби була можливість повернутись у студентське минуле – аудиторії, бібліотеку, гуртожиток, концертні виступи, то згода була б однозначною.

Не залишились у минулому ті емоції та переживання, які кожен з випускниківносив всередині. Вони були різними: і радість, і сум,  навіть такі, що не можна передати словами. І цевсе не просто так. Це свідчить про те, що дух взаємодопомоги, творчих і дружніх відносин культивувався та культивується на спеціалізації й сьогодні.

Родзинкою зустрічі був невеликий концерт студентів спеціалізації, в якому взяли участь всі колективи та окремі виконавці, що працюють на спеціалізації. Спостерігаючи за радісними обличчями аудиторії, я помітила, що це дійсно так. Наші випускники почувалися «як удома», радісно посміхалися та активно аплодували, а це вже є свідченням того, що свято вдалося.

Бажаємо усім випускникам творчих успіхів.

 

Наталія Горбачик,  викладач-методист хорових дисциплін

You may also like...

Залишити відповідь