Уклін, тобі Тарасе!

Кожному народові Бог дав величну постать, котра була б проявом його душі, його зорею…  В українців такою постаттюєТарас Шевченко – Велетень Духу, український Мойсей, Пророк, Батько, Кобзар…

Тарас… Просторо в цьому імені. У ньому вся історія наша, все наше  буття. Уявити себе без Шевченка – все одно, що без неба. Він – наш всесвіт.  Нас просто не існує без нього: Шевченко – це Україна.

Кобзар  прожив коротке і вкрай важке життя. Із своїх 47-и років: він 24 роки був кріпаком, 17 років – невольником у засланнях, під наглядом жандармів і тільки 10 років – вільною людиною.

І в цих несприятливих умовах Тарас створив свій безсмертний «Кобзар», написав декілька томів прозових і драматичних творів, став академіком Академії мистецтв…

15 березня 2021 року студентами ІІІ курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського була проведена літературно-музична композиція «Уклін, тобі Тарасе!», присвячена 207-й річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка. На заході були присутні студенти І та ІІІ курсу спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності». Ведучі Погоріла Каріна та Яковенко Світлана наголосили у своїх виступах, що батьком української нації і знаковою особистістю, для нас, українців, є Тарас Шевченко. Саме ця ідея стала наскрізною під час проведення заходу. 

Усі виступаючі показали власне розуміння глибини й багатогранності творчості геніального поета, її універсальності й позачасовості. Тут звучали й оживали святі Кобзареві рядки, з яких  постає Тарас Шевченко і як революціонер, бунтар, і як знедолений кріпак, і як просто талановитий письменник, інтелектуал, розум якого намагаються збагнути в наукових розвідках. 

Зворушливим стало виконання студентами пісень за творами  Тараса Григоровича, а наприкінці заходу – присутні  змогли перевірити свої знання про життя і творчість великого митця, виконавши завдання  вікторини.

Вся Шевченкова поезія пронизана, як наша блакитна атмосфера сонцем, почуттям державності, болем і тривогою за майбутнє України. Шевченко ставить Україну, її незалежність, вище над усе. Тож вчімося у нього любові до України! Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам і донькам  свого народу.

О.В.Базавлук, викладач коледжу

You may also like...

Залишити відповідь