Творчий звіт Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського

Гадяцький край, як і будь-який інший, має свої вікові символи, що увібрали в себе характер, звичаї, цінності, вдачу народу. Родзинкою краю є заклад освіти – Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв імені І.П.Котляревського із своїми давніми звичаями та традиціями. На сьогодні коледж – один із провідних мистецьких закладів освіти нашої області, в якому формуються справжні творчі особистості. Студенти та творчі колективи коледжу є постійними учасниками та переможцями обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів та фестивалів. Багато випускників коледжу стали гордістю не лише закладу освіти, а  всієї  області  та України.

18 червня 2021 року на площі Соборній міста Гадяч відбувся творчий звіт Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського перед громадою та гостями міста, приурочений 30-річниці Незалежності України.  Однією із частин звіту був звітний концерт «Україна вишивана» творчих колективів та окремих виконавців коледжу.

Зазначу, що щороку творчі колективи коледжу дарують гадячанам, гостям міста і просто шанувальникам музичного та хореографічного мистецтва свої виступи.

На сьогоднішнє свято прибуло дуже багато поважних і  почесних гостей. Серед них представники Полтавської громади, депутати Полтавської обласної ради: Діденко О.Г. – голова комісії з питань освіти, науки та культури Полтавської обласної ради, Матюшенко О.В. –  ще й наш земляк, Винниченко О.В.; гості з Миргородщини: Іваненко В.Б. – голова Миргородської РДА, Ошека О.Ю. – консультант голови  Миргородської районної ради; Гадяцьку громаду представляли: Дроботя Г.М. – перший заступник міського голови, Ракочій В.М. – заступник міського голови; і, звісно ж, найповажніші представники культурно-мистецької Полтавщини: Удовиченко І.А. – директор Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Сулаєва Н.В. – декан психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри музики, заслужена артистка України, Костян Л.Я. – головний спеціаліст Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Копотун Т.В. – головний спеціаліст Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Богодиста Л.В. – директор Обласного  методичного кабінету навчальних закладів культури і мистецтв.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся А.М. Насменчук– директор Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського, заслужений працівник культури України, зазначивши, що звітний концерт – це результат наполегливої праці, професійної майстерності педагогів-наставників, які вправно ведуть своїх студентів до успіху.

Кожен виступ зривав хвилю аплодисментів, і важко було визначитися, який із колективів, чи хто із виконавців, сподобалися глядачу найбільше. Цьогорічна програма звіту відобразила увесь творчий потенціал художніх колективів.

Не залишили байдужими глядача і виступи студентів спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» на чолі з головним режисером звітного концерту Фастовець Л.Є.  Театралізація етнотеатру «Діти Колоксая» заворожувала своєю граціозністю, постановкою, різнобарвʹям костюмів.

З новою цікавою програмою виступили: оркестр народних інструментів (керівник – Л.Підгайна), народний хор коледжу (керівник – О.Свирид), вокальний ансамбль ІІ курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» (керівник – Н.Прокопченко), естрадний ансамбль (художній керівник О.Близнюк). Заворожуючим було виконання соло на бандурі Алли Гоменко; виступ тріо у складі студентів спеціалізації «Народне пісенне мистецтво»: Сніжани Шевчук, Наталії Микитченко, Ніни Белаш (клас викладача Н.Прокопченко) та вокального дуету у складі: Ілони та Діани Міхно (клас викладача Н.Горбачик). Порадували глядачів і сольні номери у виконанні: Сніжани Шевчук (клас викладача Н.Горбачик), Наталії Шевченко (клас викладача О.Свирида),  Дениса Татушенка (клас викладача Н.Орел), Альони Ткаченко (клас викладача О.Свирида). Музичні вітання прозвучали і від гостей сьогоднішнього дійства: випускниці коледжу, директора комунального закладу «Гадяцький Будинок культури» Лариси Труш та гурту «Тоніка» (КЗ «Гадяцький БК»).

Вершиною творчої майстерності і гідним прикладом для  наслідування був виступ Наталії Сулаєвої – декана психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри музики, заслуженої артистки України. Її чаруючий голос вражав своєю  красою та силою звучання.


Дуже тепло глядачі зустріли виступи дитячих колективів: молодшу групу зразкового ансамблю танцю «Модерн»   студії естетичного виховання Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського (керівник – Н.Берус), а також вихованців  приватної школи сучасного танцю «Step by step» (керівник – Т.В.Близнюк). Діти в яскравих костюмах створили на сцені «веселкове коло». Символічно, що саме діти – майбутнє країни, розкрили символ нашої незалежності у флешмобі «Перлина-Україна».

Запальними були і танці  у виконанні ансамблю народного танцю «Джерело» (художній керівник та постановник заслужений працівник культури України Г.Островний) та чоловічої групи народного ансамблю народного танцю «Джерело» (постановка Є.Ляшенка). Яскраво були представлені практичні роботи студентів 4 курсу спеціалізації «Народна хореографія» О.Нанко, А.Сушко та В.Закревської (керівник – заслужений працівник культури  України М.Гузій). Подарунком став дуетний танець «Цвіте терен» від випускників Б.Ковтун та Є.Корхового(постановка О.Гнєдової). Неймовірною ніжністю запам’ятався глядачам танок у виконанні Діани Тодор та Сергія Чаєвського.

У рамках творчого звіту була проведена виставка робіт спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво». В експозиції були представлені різні види декоративно-прикладного мистецтва. Пізнавши світ краси народного мистецтва, глибину його духовності, наші студенти з гордістю здатні пронести через усе життя шану до традицій українського народного мистецтва.

По святковому прозвучав фінал концерту. У фіналі концерту директор коледжу А.М.Насменчук представив почесним гостям та гадячанам творчу родину  студентів і викладачів коледжу і наголосив, що всіх їх об’єднує мистецький пошук, який є характерною рисою всього педагогічного колективу. А поважні гості щиро подякували всій родині Котляревців за це чудове свято.

До речі, цікавою була і робота аніматорів з дітьми «Світ чудес». Діти – це сама щира, вдячна, але в той же час досить вимоглива аудиторія. Проте як добре чути дитячий сміх, бачити їхні пустощі, відчувати гордість за них – що вони це можуть зробити.

Продовженням звіту став пісенно-танцювальний вечір «Музичний батл» (керівник – Житченко О.О.). Позмагалися у вправності виконання пісень та танців містяни, гості, випускники та студенти коледжу.

Всі заходи, заявлені у програмі творчого звіту,  пройшли на високому професійному рівні, глядацька аудиторія активно сприймала побачене і почуте.


О.В.Базавлук, викладач коледжу

You may also like...

Залишити відповідь