У Полтаві вшанували героїв Небесної сотні

DSC_0324 DSC_0462 DSC_0566 DSC_0635 DSC_0657 DSC_0671 20 лютого Україна вшанувала Героїв Небесної Сотні. У Свято-Успенському соборі  Полтави пройшло поминальне богослужіння. Потім понад  тисяча учасників заходу пам’ятною, скорботою  ходою пройшли  вулицями міста. Біля будівлі Полтавської обласної ради, пройшов  мітинг-реквієм на  честь загиблих під час Революції Гідності та пам’яті Героїв Небесної Сотні. Саме в  ці дні рівно рік тому на площі перед ОДА збирався місцевий Євромайдан.

До цієї акції долучилися студенти Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка та а Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського. У руках вони тримали фото всіх Героїв Небесної Сотні та полеглих за Україну в зоні АТО, а у  знак шани запалили свічки та лампадки. Люди приносили квіти. Лунав Гімн України та українська народна пісня “Пливе кача по Тисині”

До присутніх звернулися активні учасники Майдану та Революції Гідності, серед них голова Полтавської ОДА Валерій Головко та голова Полтавської облради Петро Ворона.Петро Ворона зазначив, що важко говорити дивлячись на портрети героїв.

“Рік тому ми стояли на майдані. І на Полтавщину дивилися, як на центр України. Думали, чи прийде сюди революція і вона прийшла. Прийшла завдяки вам, вашій безстрашності та козацькій крові, яка не згасла в вас. І ми це зробили. І сьогодні незалежно від віросповідань, від етнічного походження та політичних переконань весь український народ об’єднався в одному — зберегти цю країну”, – сказав Ворона.

“Кожен з нас згадує себе в ті дні, де він був. Так сталося, що минулоріч 19 лютого, мій робочий день розпочався в ВР, але як розпочався, так і закінчився. Саме в цей день розпочалися масові протистояння. Страшно, і дійсно було страшно, я ніколи в житті не бачив стільки крові. Сьогодні ми воюємо на два фронти: зовнішній ворог – Росія, внутрішній — корупція. Кожного дня, йдучи на роботу, я собі задаю питання, що я зробив для того, щоб наша країна стала потужнішою й таке питання повинен задати кожен. І я хочу, щоб всі зрозуміли – ми єдині тільки разом ми переможемо”, – сказав Головко.

Для студентів Гадяцького училища культури поїздка до Полтави цього дня, участь у цьому величному заході були великим уроком мужності, героїзму, гуманізму та патріотизму.

А. Насменчук

You may also like...

Залишити відповідь