Вчимося патріотизму у героїв Української революції 1917-1921 рр.

У березні 2017 року виповнилося сто років початку Української революції 1917 – 1921 рр. Ця  дата  не може не привертати увагу сьогоднішніх поколінь. Тим більше, що радянська влада намагалась знищити всі згадки про національно-визвольну боротьбу українців, називаючи ватажків визвольного руху бандитами, ворогами народу, контреволюціонерами-зрадниками.

З історією життя та боротьби одного із таких героїв Гадяччини – Леонтія Христового познайомились студенти-першокурсники Гадяцького коледжу культури і мистецтв під час поїздки в село Лютенька.

фото 1_новый размер

Дослідженням його біографії займається краєзнавець, колишній директор Лютенської загальноосвітньої школи та вчитель історії Іван Федосійович Чайка. Його подвижницька праця із вивчення історії рідного краю заслуговує поваги, подяки і, звичайно ж, підтримки.

Під час зустрічі Іван Федосійович розповів цікаві історії із життя Леонтія Христового та обставини загибелі народного героя.

фото 2_новый размер

Жителі Лютеньки пам’ятають та шанують свою історію. Іван Федосійович показав нам пам’ятний знак, встановлений земляками на честь учасників повстанського руху на Гадяччині та його ватажка.

фото 3_новый размер

Наша зустріч була дуже цікавою і плідною, бо студенти не тільки отримали нові знання, а і поставили собі питання: хто і як стає героєм?

В рамках проведення у коледжі декади комісії суспільно-економічних та природничих дисциплін, для глибшого знайомства студентів із національними героями періоду Української революції, було заплановано проведення ряду уроків патріотичного виховання.

Серед постатей – наш земляк Симон Петлюра – український державний та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик, організатор українських збройних сил періоду Української революції.

фото 4_новый размер

Ім’я Симона Петлюри ніколи не було забуте, але радянська влада зробила все, щоб воно згадувалось тільки із негативним тлумаченням. Про відомі факти та «білі плями» біографії С.Петлюри дізнались студенти під час перегляду документального фільму та розповіді викладача.

фото 5_новый размер

Наш час – час відродження героїчних імен періоду державотворення. Відродити національну історію максимально об’єктивно – завдання молодого покоління. Знання історії збагачує людей мислячих досвідом, виробляє здатність визначатись світоглядно із сучасними проблемами. Не знаючи минулої історії ми не зможемо впевнено йти у майбутнє сьогодні.

О.М. Недвига

Читайте також

Залишити відповідь