Вітаємо з перемогою

Вітаємо з перемогою

8-10 жовтня у місті Київ за підтримки Міністерства культури та інформаційної  політики України, Національної хореографічної спілки України відбулася одна із найяскравіших та найпрестижніших мистецьких подій – VІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії  імені Павла Вірського. Цього року фестиваль-конкурс святкує 20-річний ювілей. Це авторитетний, відомий далеко за межами України, найбільший в державі мистецький проєкт в жанрі українського народно-сценічного танцю.

Унікальність проєкту полягає у тому,  що в ньому беруть участь професійні і аматорські хореографічні колективи, ансамблі народного танцю коледжів культури і мистецтв України, пройшовши складні етапи творчих конкурсів. За підсумками ІІ регіональних турів творчі колективи з̕ їхалися  до м. Київ на ІІІ заключний етап.

У творчих змаганнях брали участь  понад 100 колективів з: Києва, Київської, Житомирської, Чернігівської, Вінницької, Кіровоградської, Рівненської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Миколаївської, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Херсонської, Одеської, Харківської областей.

Очолював високопрофесійне журі Мирослав Михайлович Вантух, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії імені Т.Шевченка, професор, академік Національної академії мистецтв України, завідувач кафедри хореографії  Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова, Генеральний директор –художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, Голова Національної хореографічної спілки України, який зазначив: «Будь-який конкурс – це крок вперед, до вищого виконання культури танцю. З̕ являються нові постановки, нові костюми, нові колективи. Завдяки цьому конкурсу, ми не тільки зберігаємо українську народну хореографічну культуру, ми її розвиваємо».

Поважне журі високо оцінило постановку та виконання танців  хореографічних колективів Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського. До уваги журі та глядачів були представлені: український народний танець  «Розпрягайте , хлопці, коні» у виконанні народного ансамблю народного танцю «Джерело» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського (постановка – заслуженого працівника культури України Григорія Островного) та  танець на основі стилізованої української лексики «Ой на Івана  та й на Купала» у виконанні ансамблю сучасного танцю «Еклейм» (керівник та постановник – Олена Островна).

Ці два хореографічні колективи були нагороджені:

  • Дипломом  лауреата ІІ ступеня у номінації К- колективи спеціальних учбових закладів культури і освіти (хореографічні колективи учбових закладів І-ІІ ступеня акредитації)  та Дипломом учасника ІІІ туру нагороджений народний ансамбль народного танцю «Джерело» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського. Художні керівники: заслужений працівник культури України Г.О.Островний та Є.П.Ляшенко;
  • Дипломом лауреата ІІ ступеня у номінації К/О  (колективи спеціальних учбових закладів культури і освіти, хореографічні колективи учбових закладів І-ІІ ступеня акредитації, які представляють на конкурс номери у жанрі сучасного українського танцю(стилізація народного танцю) та  Дипломом учасника ІІІ туру  нагороджується  Ансамбль сучасного танцю «Еклейм». Художній керівник О.Г.Островна.

10 жовтня в Національному академічному театрі опери та балету України імені Т.Г.Шевченка відбувся Гала – концерт професійних та аматорських колективів – переможців VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії  імені Павла Вірського за участю Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського.  Народний ансамбль народного танцю «Джерело»  уже, як один із переможців,  також узяв участь у ньому.

Висловлюємо подяку за підтримку в організації поїздки директору коледжу Анатолію Насменчуку та Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.

Тож уся велика студентська та викладацька родина щиро бажає  нашим хореографам підкорення нових творчих вершин.

Оксана Базавлук, викладач коледжу

You may also like...

Залишити відповідь