З історії спеціалізації

7 жовтня у групі студентів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» відбулась виховна година «Григорій Кисіль – засновник спеціалізації», приурочена Дню художника. Провели виховну годину І. Г. Середа – голова циклової комісії викладачів декоративно-прикладного мистецтва, О. Г. Кисіль та О. Л. Бондаренко – викладачі спеціалізації.

Григорій Олексійович Кисіль – заслужений майстер народної творчості України, лауреат премії імені Панаса Мирного, лауреат літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки, відмінник України, у 1993 році очолив новостворену в Гадяцькому училищі культури ім. І. П. Котляревського спеціалізацію «Декоративно-прикладне мистецтво». 54 роки пропрацював на педагогічній роботі, більше 40 років займався розробкою малюнків схем для вишивки хрестиком. Перші роки новоствореної спеціалізації для Григорія Олексійовича були справжніми «муками творчості»: пошуки, перші успіхи і прорахунки.

Про історію створення спеціалізації, досягнення та традиції, що склались на спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» розповіла Ірина Григорівна Середа. Вона ознайомила студентів з творчим доробком Григорія Кисіля.

Оксана Григорівна Кисіль разом з Олександром Леонідовичем Бондаренком підготували презентацію про життєвий та творчий шлях Григорія Олексійовича, про його відзнаки та нагороди, про його педагогічні та життєві будні, про спілкування із студентами в позаурочний час.

Олександр Бондаренко поділився своїми спогадами про роки навчання у Гадяцькому  коледжі культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського на спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво», про Григорія Олексійовича як вчителя, наставника, колегу та майстра своєї справи.

На завершення студенти переглянули відеозапис програми «Видатні Полтавці з Марією Бойко» Полтавської телевізійної студії «Місто». Студенти побачили і почули голос Григорія Олексійовича Кисіля, його спогади, роздуми про народне мистецтво, його ставлення до життя, до улюбленої справи.

Викладач вищої категорії, викладач-методист І. Г. Середа

You may also like...

Залишити відповідь