Підведено підсумки обласного конкурсу «Душі пісенної криниця»

27 листопада 2015 року на базі Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського відбувся обласний пісенний конкурс учнів мистецьких і загальноосвітніх навчальних закладів та закладів культури «Душі пісенної  криниця».

Цього року в конкурсі взяли участь 28юних вокалістів з13 районівПолтавщини та м. Пологи Запорізької області, 12 з яких приїхали вже вдруге. Це свідчить про зростання популярності конкурсу та небайдужість до народної пісні, яку можна виконувати в різних манерах (народній, академічній чи естрадній), в оригінальному викладі чи авторській обробці (як композиторів-класиків так і сучасних композиторів), а cappella чи в супроводі будь-якого музичного інструменту, а також в сучасному аранжуванні (під фонограму -1).

В ході  конкурсу учасники продемонстрували особливу повагу до народної пісні, що так необхідно для збереження власної ідентичності в такий складний для України час, високий рівень сценічної культури та набагато вищий рівень виконавської майстерності, ніж в попередні роки.

         Журі відзначило високий виконавський рівень багатьох учасників конкурсу, таких як Дрегваль Віти (Гадяцька ДМШ), Гені Катерини (Кобеляцька ДМШ), Яковенко Дарини (Чорнухинська ЗОШ  I-III ступенів ім. Г.Сковороди), Здоренко Інни (Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського), Радченко Анастасії (Хомутецька ЗОШ І-ІІІ ступенів Миргородського р-ну), Махно Марії (Хорольська ДМШ), Ємець Аделіни (Великосорочинська ДМШ), Ковшик Олени (Лучанська ДМШ), Загорулько Віталія (Пирятинська школа естетичного виховання), Звержинської Катерини (Лубенська ДМШ), Лесюк Катерини (Зіньківська ДМШ), Марковець Любові (Кременчуцька ДМШ №3 ім. М.Калачевського), Киричко Зоряни (Гадяцький РБК), Євченко Анжели (Зіньківська ДМШ).

Журі також відмітило, що конкурс є ніби екзаменом на професійність при вступі до нашого навчального закладу, адже 16 учасників останніх трьох конкурсів стали студентами спеціалізації «Народне пісенне мистецтво», і вже сьогодні вдосконалюють власну виконавську майстерність в стінах училища та беруть участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах.

         В черговий раз підтвердила свій високий виконавський рівень переможниця минулорічних творчих перегонів Лефко Аліна (Шишацька ДМШ, керівник – випускниця нашої спеціалізації, заслужений працівник культури України Валентина Миколаївна Луценко) та отримала Диплом І ступеня.

         Диплом ІІ ступеня отримала Купріна Ліна (Пологівський БК «Гірник») Запорізької області.

         Диплом ІІІ ступеня отримала Майборода Маргаріта (Великобагачанська ДМШ ім. Ф.Кушнерика).

Під час підведення підсумків членами журі для учасників конкурсу студенти спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» дали невелику концертну програму, підтвердивши власний високий професійний рівень.

            Так як конкурс відбувся в рамках Дня відкритих дверей Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського, то учасники мали змогу ще й ознайомитися з діяльністю училища, отримавши велику кількість цікавої інформації від заступника директора з практичного навчання С.П. Боцули під час проведеної нею екскурсії.

Учасники конкурсу отримали кваліфіковані консультації викладачів для подальшого вступу до училища на спеціалізацію «Народне пісенне мистецтво». Адже саме після такого творчого спілкування в стіни нашого славного навчального закладу й приходить талановита молодь.

Отже, шановний абітурієнте!

Якщо тобі подобається пісенне мистецтво, ти маєш від природи гарний голос і велике бажання навчитися співати – тебе чекають на спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» Гадяцького училища культуриім. І.П.Котляревського.

Ти матимеш змогу оволодіти основами вокальної культури, вдосконалити власну виконавську майстерність, ставши учасником численних творчих колективів, які працюють на спеціалізації.

Член журі,

викладач-методист вищої категорії Гадяцького училища культури

ім. І.П.Котляревського спеціалізації «Народне пісенне мистецтво»

UCH_3011 UCH_3008

Н.І. ГОРБАЧИК

You may also like...

Залишити відповідь