Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Танцювальний оберіг»

24-25   листопада 2018 року в м. Києві проходив  Всеукраїнський   фестиваль-конкурс «Танцювальний оберіг».   Хореографічні колективи з 28  коледжів та училищ культури і мистецтв України взяли  у ньому участь.  Засновником і організатором цього дивовижного і яскравого свята танцю вже багато років поспіль є Національна хореографічна спілка України.  Метою цього великого  мистецького заходу є збереження і розвиток народних традицій хореографічного мистецтва, виявлення і підтримка молодих талантів та розкриття їх творчого потенціалу, підвищення художнього рівня у спеціалізованих навчальних закладах і збереження скарбів танцювального мистецтва України.

За підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації  участь у фестивалі взяли і студенти    Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського. Коледж представляли два творчих колективи: Народний ансамбль народного танцю «Джерело»  та ансамбль сучасного танцю «Еклейм», де у постановці заслуженого працівника культури  Михайла Гузія, балетмейстерів-постановників, викладачів коледжу, Олени Островної, Євгена Ляшенка були представлені:  хореографічна композиція «Скіфи. Поєдинок»,  хореографічна композиція «Доленька», молдавський  танець «Чабани».

Голова журі – Герой України, народний артист, лауреат національної премії ім. Т. Шевченка, генеральний директор та художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського, голова національної хореографічної спілки України, професор, академік Мирослав Михайлович Вантух відзначив високий професійний рівень виконання учасників наших колективів, їхню технічну майстерність, чіткість малюнків, виразність, відповідність хореографічної лексики та костюму ідеї, сюжету танцю, оригінальність сценічних творів.   Хореографічні номери «Доленька»    (пост. О. Островної) та «Чабани» (пост.Є. Ляшенка) було обрано у програму гала-концерту.

Поїздка до Києва, участь у престижному фестивалі   студентів коледжу – учасників народного ансамбль народного танцю «Джерело», що  став Лауреатом фестивалю-конкурсу та учасників ансамбль сучасного танцю «Еклейм», який виборов серед більше, як 35 колективів, третє місце і звання Лауреата у номінації А1 -сучасний український танець були надзвичайно важливі для подальшого творчого, професійного зростання. Особливо вражаючими для студентів була зустріч і спілкування з випускниками Гадяцького коледжу культури і мистецтв спеціальності «Хореографія» – артистом балету Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського Мусієнко Богданом та артисткою балету ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України Дорогобід Валерією, які поділилися творчою роботою в колективах.

І безцінним творчим досвідом для студентів-хореографів стало  ознайомлення  з танцювальними номерами інших колективів , з рівнем  виконавської майстерності студентів інших навчальних закладів України. Так, це був важливий крок до професійної досконалості.

You may also like...

Залишити відповідь