С Т А Т У Т

1. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Цей Статут розроблено відповідно до чинного законодавства України і є документом, що регламентує діяльність Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського.

1.1. Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв
ім. І.П. Котляревського (далі – Фаховий коледж) – комунальний заклад фахової передвищої освіти, заснований на майні, що є спільною (комунальною) власністю територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області і переданий в управління Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації (далі – Департамент культури і туризму). Основним видом діяльності Фахового коледжу є надання освітніх послуг у сфері фахової передвищої освіти.

Засновник Фахового коледжу – Полтавська Обласна рада
(далі – Засновник).

Власник Фахового коледжу – територіальні громади сіл, селищ і міст Полтавської області в особі Полтавської обласної ради.

Фаховий коледж підзвітний та підконтрольний Полтавській обласній раді.

Фаховий коледж підпорядкований та підзвітний Департаменту культури і туризму.

Фаховий коледж здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про захист персональних даних», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту», інших законів, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики України, рішень Полтавської обласної ради, розпоряджень голови Полтавської обласної ради, розпоряджень голови Полтавської обласної державної адміністрації, наказів Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та цього Статуту.

Цей Статут є новою редакцією Статуту, затвердженого управлінням майном обласної ради (Наказ  №18 від 22.02.2018), що пройшов державну реєстрацію.

Викладення Статуту в новій редакції зумовлено зміною найменування  закладу відповідно до рішення пленарного засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 03 червня 2020 року  №1362 «Про зміну найменування комунальних культурно-мистецьких закладів освіти» та необхідністю приведення положень Статуту у відповідність до вимог Закону України «Про фахову передвищу освіту».

З моменту державної реєстрації цієї редакції Статуту попердня втрачає чинність.

1.2.Найменування та місцезнаходження Фахового Коледжу:

Повне найменування Фахового коледжу українською мовою:

Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського

Повне найменування Фахового коледжу Англійською мовою:

Hadiach Professional College of Culture and Arts

Скорочене найменування Фахового коледжу:

ГФККіМ ім. І.П. Котляревського

Місцезнаходження Фахового коледжу:

Україна, Полтавська область, м. Гадяч, пл. Соборна, 9 «А». Індекс: 37300

Телефон: (05354) 2-34-37, 2-16-50.

Факс: (05354) 2-34-37.

1.3 Код ЄДРПОУ: 02214283

1.4.Тип закладу фахової передвищої освіти – фаховий коледж.

1.5.Навчальний заклад, засновано у 1935 році у м. Харкові згідно з Постановою Ради народних комісарів УРСР як Школа політосвіти, а згодом реорганізовано у Технікум підготовки культосвітніх працівників, який пропрацював у Харкові до 1955 року.

Згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 16.09.1955 № 1179 Харківський технікум підготовки культосвітніх працівників переведено до

м. Гадяча Полтавської області.

У 1961 році Гадяцький технікум підготовки культосвітніх працівників перейменовано у Гадяцьке культурно-освітнє училище.

Постановою Ради Міністрів УРСР від 06.09.1969, на відзначення ювілею фундатора української національної літератури І.П. Котляревського училищу присвоєно його ім’я.

Наказом Міністерства культури УРСР від 02.11.1990 № 342 Гадяцьке культурно-освітнє училище ім. І.П. Котляревського перейменовано у Гадяцьке училище культури ім. І.П. Котляревського.

Рішенням третього пленарного засідання одинадцятої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 09.12.2016  № 300 «Про зміну назви комунального вищого навчального закладу ˮГадяцьке училище культури ім. І.П. Котляревськогоˮ назва закладу змінена на Комунальний вищий навчальний заклад «Гадяцький коледж культури і мистецтв                                ім. І.П. Котляревського».

         1.6. Рішенням   пленарного засідання тридцять третьої   сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 03.06.2020, №1362 повне найменування Комунального вищого навчального закладу «Гадяцький коледж культури і мистецтв  ім. І.П. Котляревського» змінено Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського.

1.7. Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв
ім. І.П. Котляревського провадить освітню діяльність, пов’язану із здобуттям фахової передвищої освіти відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту»:

  • з підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «фаховий молодший бакалавр» у галузі знань 02 «Культура і мистецтво» за спеціальностями:
  • 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»;
  • 024 «Хореографія»;
  • 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності»;
  • 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»;
  • з повної загальної середньої освіти;
  • профільної середньої освіти професійного спрямування;
  • з підвищення кваліфікації працівників культури, мистецтва, освіти;
  • з позашкільної  мистецької освіти для різних вікових категорій населення.

Фаховий коледж може змінювати та розширювати перелік спеціальностей та спеціалізацій відповідно до норм діючого законодавства та за погодженням із Департаментом культури і туризму.

Фаховий коледж здійснює просвітницьку та культурно-мистецьку діяльність.

Крім основних кваліфікацій здобувачі фахової передвищої освіти можуть здобувати і додаткові кваліфікації.

1.8. Підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» здійснюється до завершення навчання осіб, які вступили до Фахового коледжу до 31 грудня 2019 року.

1.9. Діяльність Фахового коледжу провадиться на принципі незалежності від політичних партій і релігійних організацій.

1.10. Фаховий коледж є юридичною особою публічного права, є бюджетною установою, яка здійснює свою діяльність на засадах неприбутковості.

1.11. Організаційно правова форма Фахового коледжу – комунальний заклад.

1.12. Фаховий коледж веде самостійний баланс, має розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку і штампи зі своїм найменуванням, ідентифікаційний код.

1.13. Фаховий коледж несе відповідальність за своїми зобов’заннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством України.

1.14. Фаховий коледж  не несе відповідальності за зобов’язаннями Держави та Засновника. Держава та Засновник не несуть відповідальності за зобов’язаннями Фохового коледжу.

1.15. Фаховий коледж має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути позивачем та відповідачем в судах.

1.16. Фаховий коледж має право представляти інтереси територіальних громад області в судах в межах повноважень, визначених цим Статутом та закріпленого за Фоховим коледжем майна.

1.17. Структурні підрозділи утворюються рішенням директора Фахового коледжу в порядку, визначеному Законом України «Про фахову передвищу освіту», перелік, статус і функції його структурних підрозділів визначаються цим Статутом, та положеннями про відповідні структурні підрозділи.

Структурними підрозділами Фахового коледжу є:

  • відділення;
  • циклові комісії;
  • навчально-методичний підрозділ;
  • навчальні кабінети;
  • лабораторії;
  • бібліотека;
  • обласні курси підвищення кваліфікації;
  • студія естетичного виховання – база практики;
  • гуртожиток;
  • мистецький (творчий) колектив;
  • музей фахового коледжу;
  • підрозділ по роботі з кадрами;
  • бухгалтерська служба;
  • канцелярія та архів;
  • господарчий підрозділ;
  • підрозділ з охорони праці.

Фаховий коледж може утворювати інші підрозділи, діяльність яких не заборонена законом.

1.18. Фаховий колеж має права та обовяязки, що становить зміст його автономії та самоврядування.

1.18.1. Фаховий коледж має право:

  • запроваджувати спеціалізації, розробляти та реалізовувати освітньо-професійні програми в межах ліцензованої спеціальності;
  • –     самостійно визначати форми здобуття освіти та форми організації освітнього процесу;
  • –     приймати на роботу та звільняти з роботи педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників відповідно до законодавства;
  • –     формувати та затверджувати власний штатний розпис відповідно до законодавства та за погодженням  із Департаментом культури і туризму;
  • –     за погодженням із Департаментом культури і туризму утворювати,  структурні підрозділи, що мають права та обов’язки закладів професійної (професійно-технічної), профільної середньої та позашкільної освіти. Діяльність таких структурних підрозділів здійснюється згідно з відповідними спеціальними законами;
  • –     запроваджувати власні системи заохочення учасників освітнього    процесу за освітні, мистецькі, дослідницькі, інноваційні та спортивні досягнення;
  • –     надавати додаткові освітні  та  інші послуги  відповідно до законодавства;
  • –     самостійно розробляти та запроваджувати власні програми освітньої, мистецької, спортивної та інноваційної діяльності;
  • –     самостійно визначати зміст і програми навчальних дисциплін;
  • –     присуджувати освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра здобувачам фахової передвищої освіти, які успішно пройшли процедуру атестації після завершення навчання;
  • присуджувати освітньо-професійний ступінь молодшого спеціаліста студентам, які зараховані на навчання до 2023 року, і успішно пройшли процедуру атестації після завершення навчання;
  • –     утворювати, реорганізовувати, перетворювати (змінювати тип) та ліквідовувати свої структурні підрозділи відповідно до законодавства;
  • –     провадити видавничу діяльність, зокрема видавати підручники, навчальні посібники, а також розвивати власну поліграфічну базу;
  • –     провадити на підставі відповідних договорів спільну діяльність із закладами освіти, науковими установами та іншими юридичними особами;
  • –     за погодженням із Департаментом культури і туризму розміщувати свої навчальні та навчально-виробничі підрозділи на підприємствах, в установах та організаціях;
  • –     брати участь у роботі міжнародних організацій;
  • –     запроваджувати власну символіку та атрибутику;
  • –     звертатися з ініціативою до органів, що здійснюють управління у сфері фахової передвищої освіти, про внесення змін до чинних або розроблення нових нормативно-правових актів у сфері фахової передвищої освіти, а також брати участь у роботі над проектами відповідних документів;
  • –     здійснювати фінансово-господарську та іншу діяльність відповідно до законодавства та Статуту Фахового коледжу;
  •  утворювати навчально-наукові, виробничі комплекси чи інші об’єднання, не заборонені законодавством, спільно з науковими установами, закладами освіти, підприємствами;
  • Фаховий коледж має право здійснювати збір, обробку, використання персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
  • –     реалізувати інші права, що не суперечать законодавству.

1.18.2. Фаховий коледж зобов’язаний:

  • дотримуватися ліцензійних умов провадження освітньої діяльності;
  • –     мати внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості фахової передвищої освіти, у тому числі затверджену політику забезпечення дотримання академічної доброчесності учасниками освітнього процесу (кодекс академічної доброчесності);
  • –     створювати необхідні умови для здобуття фахової передвищої освіти особами з особливими освітніми потребами;
  • –     вживати заходів, у тому числі шляхом запровадження відповідних новітніх технологій, для запобігання та виявлення порушень академічної доброчесності у наукових і методичних роботах педагогічних, інших працівників, індивідуальних завданнях здобувачів фахової передвищої освіти та в разі виявлення порушень притягати винних до академічної відповідальності;
  • –     мати офіційний веб-сайт Фахового коледжу, оприлюднювати на офіційному веб-сайті, на інформаційних стендах та у будь-який інший спосіб інформацію, визначену законодавством;
  • –     здійснювати освітню діяльність на засадах студентоорієнтованого навчання.

1.19. Основними завданнями Фахового коледжу є:

  • забезпечення реалізації права громадян на фахову передвищу освіту;
  • підготовка кадрів з фаховою передвищою освітою для потреб економіки та суспільства, забезпечення якості фахової передвищої освіти;
  • провадження на високому рівні освітньої діяльності, яка забезпечує здобуття особами фахової передвищої освіти за обраними ними спеціальностями;
  • участь у забезпеченні суспільного та економічного розвитку держави шляхом формування людського капіталу;
  • виховання у здобувачів фахової передвищої освіти патріотизму, соціальної активності, громадянської позиції та відповідальності, академічної доброчесності, формування правової та екологічної культури, моральних цінностей, здорового способу життя, здатності критично мислити та самоорганізовуватися в сучасних умовах;
  • забезпечення органічного поєднання в освітньому процесі теоретичного та практичного навчання, дослідницької та інноваційної діяльності;
  • створення необхідних умов для реалізації учасниками освітнього процесу їхніх здібностей і талантів, збереження здоров’я учасників освітнього процесу;
  • збереження та примноження моральних, культурних, наукових цінностей і досягнень суспільства;
  • поширення знань серед населення, підвищення освітнього і культурного рівня громадян;
  • налагодження міжнародних зв’язків та провадження міжнародної діяльності у сфері освіти, науки, спорту, мистецтва і культури;
  • вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці та сприяння працевлаштуванню випускників;
  • взаємодія з роботодавцями, їх організаціями та об’єднаннями, іншими соціальними партнерами, професійними об’єднаннями з питань підготовки фахових молодших бакалаврів;
  • ефективне використання майна і коштів для провадження освітньої діяльності.

2. КОНЦЕПЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

2.1. Освітня діяльність Фахового коледжу ґрунтується на концептуальних засадах національної Доктрини розвитку освіти, законів України «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про загальну середню освіту», «Про вищу освіту», «Про культуру», Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року, Державній національній програмі «Освіта» («Україна ХХІ століття»), принципах Болонської декларації, основоположним з яких є забезпечення якості освіти.

2.2. Цілі освітньої діяльності:

  • відтворення інтелектуального потенціалу держави;
  • забезпечення сфер соціальної та виробничої діяльності кваліфікованими фахівцями;
  • формування моральних принципів та норм особистості.

2.3. Освітня діяльність базується на принципах:

  • багатопрофільності;
  • автономії та самоврядування;
  • якості освітніх послуг: якості змісту освіти, якості результатів освіти, якості технологій навчання;
  • ступневості підготовки фахівців;
  • становлення демократичної системи навчання;
  • задоволення освітніх потреб студентів відповідно до їх інтересів, здібностей та потреб суспільства;
  • використання державних стандартів фахової передвищої освіти як обов’язкового мінімуму змісту освіти і змісту навчання;
  • відповідності рівня та ступеня фахової передвищої освіти випускників вимогам суспільного поділу праці;
  • випереджального інноваційного розвитку освіти;
  • мобільності підготовки фахівців щодо задоволення вимог ринку праці;
  • особистісної орієнтації освіти;
  • інтеграції до європейського та світового освітніх просторів;
  • формування національних і загальнолюдських цінностей;
  • системності аналізу всіх чинників, що впливають на якість освітньої діяльності, моніторингу та своєчасного запобігання кризовим явищам на рівні академічної групи, навчального курсу, відділення, навчального закладу;
  • моніторингу якості освіти, забезпечення його прозорості, сприяння розвитку громадського контролю.

2.4. Цільові програми діяльності та засоби їх реалізації.

2.4.1. Кадрове забезпечення сфери культури, мистецтва, освіти через:

  • формування якісного контингенту студентів;
  • адекватність змісту освіти вимогам системи праці;
  • формування змісту освіти та змісту навчання на основі суб’єктно діяльнісного підходу за принципами цілеспрямованості, прогностичності та діагностичності;
  • формування компоненти державних стандартів фахової передвищої освіти з урахуванням наукових традицій, потреб галузі та запитів студентів;
  • формування номенклатури напрямів і спеціальностей адекватно змінам ринкових умов;
  • конкурентоспроможність випускників на ринку праці;
  • оновлення змісту освіти та організації навчально-виховного процесу відповідно до демократичних цінностей, сучасних науково-технічних досягнень;
  • підвищення якості освіти, оновлення форм організації навчально-виховного процесу;
  • навчально-методичне та науково-методичне забезпечення освітнього процесу як інформаційної моделі педагогічної системи;
  • перепідготовку, спеціалізацію, розширення профілю, стажування фахівців;
  • розробку ефективних освітніх технологій;
  • вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці і сприяння працевлаштуванню випускників;
  • створення умов для розвитку обдарованої молоді.

2.4.2. Національно-патріотичне виховання через:

  • утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до історичного і культурного минулого України;
  • забезпечення культурного і духовного розвитку особистості, виховання в дусі патріотизму і поваги до Конституції України, законів України  та державної  символіки;
  • прищеплення студентам демократичного світогляду, дотримання громадянських прав і свобод, поваги до традицій, культури, віросповідання та мови спілкування народів світу;
  • формування у молоді сучасного світогляду, розвиток творчих здібностей та навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості;
  • стимулювання у молоді прагнення до здорового способу життя;
  • розвиток гуманістичної освіти, що ґрунтується на культурно-історичних цінностях народу, його традиціях і духовності;
  • ствердження національної ідеї, що сприяє національній самоідентифікації, розвитку культури, оволодінню цінностями світової культури, загальнолюдськими надбаннями;
  • формування у молоді потреби і вміння жити в громадянському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, трудової, екологічної культури;
  • формування національних світоглядних позицій, ідей, поглядів і переконань на основі цінностей вітчизняної та світової культури;
  • прищеплення здатності до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України;
  • створення системи безперервної мовної освіти, що забезпечує обов’язкове оволодіння громадянами України державною мовою і можливість опановувати рідну (національну) і практично володіти хоча б однією іноземною мовою;
  • сприяння розвитку високої мовної культури громадян, вихованню поваги до державної мови та мов національних меншин України, толерантності у ставленні до носіїв різних мов і культур;
  • реалізацію мовної стратегії шляхом комплексного і послідовного впровадження мистецько-просвітницьких, науково-методичних, роз’яснювальних заходів;
  • формування нових життєвих орієнтирів особистості;
  • сприяння формуванню нової ціннісної системи суспільства – відкритої, варіативної, духовно та культурно наповненої, толерантної, здатної забезпечити становлення громадянина і патріота, консолідувати суспільство на засадах пріоритету прав особистості, зменшення соціальної нерівності;
  • формування відповідальності за власний добробут, стан суспільства.

2.4.3. Забезпечення рівного доступу до здобуття освіти через:

  • запровадження ефективної системи інформування громадськості про можливості здобуття фахової передвищої освіти;
  • удосконалення правових шляхів здобуття фахової передвищої освіти за рахунок коштів юридичних і фізичних осіб;
  • розширення можливостей здобуття фахової передвищої освіти за рахунок індивідуального кредитування;
  • створення умов для здобуття фахової передвищої освіти дітьми сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, та дітьми з інвалідністю;
  • інтеграцію у формах, засобах освітньої діяльності з іншими навчальними закладами;
  • додержання засад демократичності, прозорості та гласності у формуванні контингенту студентів.

2.4.4. Створення системи безперервної освіти через:

  • забезпечення послідовності змісту та координації навчально-виховної діяльності на різних ступенях освіти;
  • формування потреби в розумінні та здатності особистості до самоосвіти;
  • оптимізацію системи післядипломної освіти на основі відповідних державних стандартів;
  • формування та розвиток навчальних та навчально-практичних комплексів ступеневої підготовки фахівців;
  • запровадження та розвиток дистанційної освіти.

2.4.5. Підготовка студентства до життєдіяльності в інформаційному суспільстві через:

  • інформатизацію системи освіти, спрямованої на задоволення освітніх інформаційних і комунікаційних потреб учасників навчально-виховного процесу;
  • запровадження дистанційного навчання із застосуванням в освітньому процесі та бібліотечній справі інформаційно-комунікаційних технологій поряд з традиційними засобами;
  • створення електронних підручників;
  • застосування сучасних засобів навчання;
  • використання комунікаційно-інформаційних засобів та глобальних інформаційно-освітніх мереж.

2.4.6. Поєднання освіти і науки через:

  • розвиток освіти на основі новітніх наукових і технологічних досягнень;
  • випереджальний розвиток освіти та інноваційну освітню діяльність;
  • правовий захист освітніх інновацій та результатів науково-педагогічної діяльності як інтелектуальної власності;
  • запровадження наукової експертизи варіативних компонентів державних стандартів освіти, підручників, інноваційних систем навчання та виховання;
  • залучення до наукової діяльності обдарованої студентської молоді, педагогічних працівників;
  • поглиблення співпраці та кооперації з іншими навчальними закладами і науковими установами;
  • залучення до навчально-виховного процесу провідних вчених регіону;
  • запровадження цільових програм, що сприяють інтеграції освіти і науки;
  • забезпечення якості освіти відповідно до новітніх досягнень науки, культури, мистецтва і соціальної практики;
  • взаємозв’язок освіти і науки, педагогічної теорії та практики.

2.4.7. Моніторинг та використання міжнародного досвіду через:

  • співробітництво з проблем мистецтва, освіти, культури з міжнародними фондами;
  • участь у проведенні міжнародних наукових конференцій, семінарів, симпозіумів та сприяння участі педагогічних працівників у відповідних заходах за кордоном;
  • освітні та наукові обміни, стажування і навчання за кордоном студентів, педагогічних працівників;
  • аналіз, відбір, видання та розповсюдження кращих зразків зарубіжної наукової і навчальної літератури.

2.4.8. Кадрове забезпечення освітнього процесу через:

  • наявність педагогічних працівників відповідних спеціальностей;
  • стажування та підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • створення умов для ефективної професійної, творчої діяльності педагогічних працівників;
  • забезпечення економічних і соціальних гарантій для професійної, творчої самореалізації педагогічних працівників, підвищення соціального статусу відповідно до їх ролі у суспільстві.

3. ПОВНОВАЖЕННЯ ЗАСНОВНИКА ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ

3.1. Права і обов’язки Засновника щодо управління Фаховим коледжем визначаються Законом України «Про фахову передвищу освіту», іншими законами України, а також цим Статутом.

3.2. До виключної компетенції Засновника належить:

  • прийняття рішень про створення, реорганізацію, ліквідацію, зміну типу закладу освіти;
  • затвердження Статуту Фахового коледжу та за погодженням загальних зборів Фахового коледжу, погодженням і поданням Департаменту культури і туризму внесення змін до Статуту та затвердження його в новій редакції;
  • оголошення спільно з Полтавською обласною державною адміністрацією конкурсного відбору на посаду директора Фахового коледжу;
  • –     укладення контракту з директором Фахового коледжу, обраним уза результатами конкурсного відбору в порядку, встановленому законодавством, Засновником та цим Статутом;
  • –     розривання контракту із директором Фахового коледжу на підставах, визначених законодавством про працю, Статутом Фахового коледжу та/або контрактом;
  • винесення та затвердження рішень щодо відчуння майна, переданого у користування Фахового коледжу;
  • здійснення контролю за ефективністю використання майна, що знаходиться на балансі Фахового коледжу;
  • заслуховування звітів директора про роботу Фахового коледжу;
  • інші повноваження, визначені чинним законодавством України.

3.3. Засновник може уповноважити іншу особу затверджувати та підписувати Статут Фахового коледжу та зміни до нього.

3.4. Засновник та Департамент культури і туризму можуть делегувати окремі свої повноваження Наглядовій раді, директору Фахового коледжу та/або іншому органу управління Фахового коледжу.

3.5.  Засновник та Департамент культури і туризму не мають права втручатися в діяльність Фахового коледжу, що здійснюється у межах його автономних прав, визначеним законом та цим Статутом.

4. ОБСЯГ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ

4.1. За Фаховим коледжем закріплено об’єкти нерухомого майна комунальної форми власності, балансовою вартістю – 12 429 428 грн., а саме:

  • громадські будівлі (навчальні корпуси), загальна площа 2532,8 м2, за адресою: площа Соборна, будинок 9, «А», м.Гадяч, Полтавська обл.;
    • громадський будинок (навчальний корпус) – загальна площа 695,0 м2., за адресою: вул. Гетьманська,3, м.Гадяч, Полтавська обл.;
    • громадський будинок – гуртожиток з господарськими будівлями, загальна площа 1895,5 м2, за адресою: вул. Драгоманова, 16, м. Гадяч, Полтавська обл.

4.2. За фаховим коледжем закріплено 4 (чотири) земельні ділянки, загальна площа 1,437 га., балансова вартість – 2 206 520 грн.

4.3. У користуванні Фахового коледжу знаходяться обладнання, інструменти, прилади та інвентар,  балансова вартість – 2 641 161 грн.

4.4. Станом на 01.01.2020 загальна балансова вартість основних засобів Фахового коледжу становить 17 629 887 грн.

5. ПОВНОВАЖЕННЯ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ТА ОРГАНІВ ГРОМАДСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ ТА ПОРЯДОК ОБРАННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ДО ОРГАНІВ ГРОМАДСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

5.1. Управління Фаховим коледжем в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють:

  • –     Засновник;
  • Департамент культури і туризму;
  • –     директор Фахового коледжу;
  • Наглядова рада;
  • –     Педагогічна рада Фахового коледжу (колегіальний орган управління);
  • –     загальні збори трудового колективу (вищий колегіальний орган громадського самоврядування);
  • –     органи студентського самоврядування;
  • –     інші органи, визначені Статутом.

5.2. Колегіальний органи управління Фаховим коледжем.

5.2.1. Педагогічна рада є колегіальним органом управління, склад якого щорічно затверджується наказом директора Фахового коледжу.

5.2.2. Педагогічна рада :

  • визначає стратегію і перспективні напрями розвитку Фахового коледжу;
  • розглядає проєкт Статуту, а також пропозиції щодо внесення змін до нього;
    • розглядає проєкт кошторису закладу та річний фінансовий звіт Фахового коледжу;
    • ухвалює відповідно до законодавства рішення про розміщення власних надходжень Фахового коледжу в територіальних органах центрального органу виконавчої влади у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів або в банківських установах;
    • визначає систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
    • погоджує за поданням директора Фахового коледжу рішення про утворення, реорганізацію, перетворення (зміну типу) або ліквідацію структурних підрозділів;
    • за поданням директора Фахового коледжу надає згоду на призначення завідувачів відділень та голів циклових комісій;
    • затверджує положення про організацію освітнього процесу;
    • затверджує зразок та порядок виготовлення власного документа про фахову передвищу освіту;
    • має право вносити подання про відкликання директора Фахового коледжу з підстав, передбачених законодавством, цим Статутом, контрактом, яке розглядається вищим колегіальним органом громадського самоврядування Фахового коледжу;
    • обговорює питання та визначає заходи з підвищення кваліфікації педагогічних (науково-педагогічних) працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних (науково-педагогічних) працівників;
    • приймає рішення та/або рекомендації з питань впровадження в освітній процес провідного педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку Фахового коледжу;
    • має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту Фахового коледжу;
    • приймає рішення з питань вдосконалення методичного забезпечення освітнього процесу;
    • приймає рішення з питань відповідальності учасників освітнього процесу за порушення академічної доброчесності;
    • приймає рішення та/або рекомендації з інших питань відповідно до законодавства та цього Статуту.

5.2.3. Педагогічну раду Фахового коледжу очолює його голова – директор Фахового коледжу.

До складу Педагогічної ради Фахового коледжу можуть входити за посадами заступники Директора, завідувачі відділень, завідувач бібліотеки, голови циклових комісій, завідувачі лабораторій, інші педагогічні та науково-педагогічні працівники, головний бухгалтер, керівники органів громадського самоврядування працівників Фахового коледжу, керівники виборних органів первинних профспілкових організацій, представники студентського самоврядування відповідно до квот, визначених цим Статутом. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності складу Педагогічної ради мають становити педагогічні та/або науково-педагогічні працівники закладу освіти і не менш як 10 відсотків – виборні представники з числа студентів Фахового коледжу – виборні представники осіб, які навчаються, обираються вищим органом студентського самоврядування.

Виборні представники з числа студентів Фахового коледжу беруть участь у роботі Педагогічної ради під час розгляду питань, що стосуються навчання, побуту та відпочинку осіб, які у ньому навчаються. Під час розгляду інших питань, віднесених до повноважень колегіального органу управління Фахового коледжу, норма щодо обов’язкової участі в роботі колегіального органу управління закладу не менш як 10 відсотків виборних представників з числа студентів Фахового коледжу не застосовується.

5.2.4. Рішення Педагогічної ради Фахового коледжу, прийняті відповідно до законодавства, вводяться в дію наказами директора Фахового коледжу і є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу .

5.2.5. Для вирішення поточних питань діяльності Фахового коледжу можуть утворюватися окремі колегіальні органи управління відокремлених структурних підрозділів, відділень, робочі органи – дирекція, адміністративна рада, методична рада, приймальна комісія, стипендіальна комісія, діяльність яких регламентується окремими положеннями, повноваження яких визначаються Педагогічною радою відповідно до цього Статуту.

5.2.6. З метою вироблення стратегії та напрямів провадження освітньої та іншої Статутної діяльності Фахового коледжу, директор закладу має право утворювати на громадських засадах дорадчі (дорадчо-консультативні) органи (раду роботодавців, раду інвесторів, раду бізнесу, навчально-методичну раду тощо) Фахового коледжу.

5.3. Засновник створює та затверджує строком на п’ять років персональний склад Наглядової ради у кількості від трьох до п’яти осіб.

Членом Наглядової ради не може бути особа, яка:

  • за рішенням суду визнана недієздатною або дієздатність якої обмежена;
  • має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;
  • відповідно до вироку суду позбавлена права обіймати відповідні посади;
  • за рішенням суду була визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, – протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;
  • піддавалася адміністративному стягненню за корупційне правопорушення або правопорушення, пов’язане з корупцією, – протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;
  • підпадає під дію частини третьої статті 1 Закону України «Про очищення влади».

До складу Наглядової ради не можуть входити працівники та здобувачі фахової передвищої освіти Фахового коледжу.

5.3.1. Наглядова рада має право:

  • сприяти залученню додаткових джерел фінансування;
    • брати участь у роботі колегіальних органів Фахового коледжу з правом дорадчого голосу;
    • брати участь у визначенні та затверджувати стратегію розвитку Фахового коледжу;
    • контролювати дотримання цього Статуту;
    • проводити конкурсний відбір на посаду директора Фахового коледжу;
    • розглядати щорічні звіти директора Фахового коледжу про реалізацію стратегії розвитку навчального закладу;
    • ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту діяльності Фахового коледжу (не більше одного разу протягом строку повноважень Наглядової ради);
  • відстежувати та врегульовувати потенційні конфлікти інтересів у діяльності директора Фахового коледжу;
  • вносити Засновнику у погоджені з Департаментом культури і туризму подання про заохочення або відкликання директора Фахового коледжу з підстав, визначених законодавством, Статутом або контрактом;
  • здійснювати інші права, визначені законом та цим Статутом.

5.3.2. Наглядова рада Фахового коледжу у своїй діяльності керується принципами прозорості і підзвітності.

5.3.3 Засідання Наглядової ради проводяться за потреби, але не рідше одного разу на рік. Засідання проводить голова Наглядової ради, а в разі його відсутності – її член, визначений самою радою. Засідання Наглядової ради є правомочним за умови участі 2/3 від її загального складу.

5.3.4. Рішення Наглядової ради приймаються простою більшістю голосів від присутніх на засіданні членів Наглядової ради. У разі рівного розподілу голосів голос головуючого є вирішальним. Рішення Наглядової ради оформлюються протоколами, які підписуються головуючим на засіданні та скріплюються печаткою Фахового коледжу.

5.3.5. Протоколи, відеотрансляції та/або стенограми засідань Наглядової ради оприлюднюються на офіційному вебсайті Фахового коледжу протягом тижня з дня відповідного засідання.

5.3.6. У своїй роботі Наглядова рада може користуватися бланками зі своїм найменування і символікою Фахового коледжу.

5.3.7. Рішення Наглядової ради у письмовій формі, в п’ятиденний строк, доводяться до відома директора Фахового коледжу та є обов’язковими до розгляду та відповідного реагування.

5.3.8. Засновник має право достроково припинити повноваження Наглядової ради або окремих її членів.

5.3.9 Організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Наглядової ради здійснює Фаховий коледж.

5.4. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Фахового коледжу є загальні збори трудового колективу, включаючи виборних представників з числа студентів Фахового коледжу.

5.4.1. Порядок скликання і прийняття рішень загальних зборів визначається цим Статутом.

Делегати загальних  зборів трудового колективу обираються терміном на 3 роки. Строк повноважень делегатів триває до обрання нового складу зборів.

5.4.2. У загальних зборах трудового колективу представлені всі категорії учасників освітнього процесу Фахового коледжу. Не менш як 75 відсотків складу делегатів (членів) загальних зборів становлять педагогічні (науково-педагогічні) працівники, які працюють у Фаховому коледжі за основним місцем роботи, і не менш як 10 відсотків – виборні представники з числа студентів Фахового коледжу, які обираються вищим органом студентського самоврядування.

За посадами делегатами зборів є: Директор, заступники Директора, завідувачі відділеннями, голова профспілкового комітету, керівники структурних підрозділів Фахового коледжу.

Склад зборів визначається на момент обрання нового складу зборів кількістю штатних працівників Фахового коледжу з розрахунку: від кожних 10 штатних педагогічних і науково-педагогічних працівників – 3 делегати; від кожних 10 штатних осіб навчально-допоміжного, адміністративно-управлінського, обслуговуючого персоналу – 1 делегат. Працівники, що працюють за сумісництвом або на умовах погодинної оплати праці, участі у виборах делегатів не беруть і не можуть бути обраними делегатами зборів.

5.4.3. Загальні збори трудового колективу скликаються не рідше одного разу на рік. Позачергові засідання зборів можуть скликатися за ініціативою: директора, первинної профспілкової організації, не менше третини делегатів зборів, не менше ¼ штатних працівників Фахового коледжу.

Збори трудового колективу Фахового коледжу вважаються правомочними, якщо в них бере участь не менш як дві третини делегатів від їх статутного складу.

5.4.4. Загальні збори трудового колективу:

  • погоджують за поданням Педагогічної ради Статут Фахового коледжу чи зміни до нього;
  • заслуховують щорічний звіт директора Фахового коледжу та оцінюють його діяльність;
  • обирають комісію з трудових спорів відповідно до законодавства про працю;
  • розглядають за обґрунтованим поданням Педагогічної ради Фахового коледжу питання про дострокове припинення повноважень директора Фахового коледжу і направляють відповідне подання  Засновнику через Департамент культури і туризму;
  • затверджують правила внутрішнього розпорядку Фахового коледжу і Колективний договір;
  • приймають рішення з інших питань діяльності Фахового коледжу відповідно до законодавства та цього Статуту.

5.5. У Фаховому коледжі діє студентське самоврядування, яке є невід’ємною частиною громадського самоврядування.

Студентське самоврядування об’єднує всіх студентів Фахового коледжу. Усі студенти, які навчаються у Фаховому коледжі, мають рівні права щодо участі у студентському самоврядуванні, можуть обиратися та бути обраними до його органів.

Студентське самоврядування здійснюється студентами безпосередньо і через органи студентського самоврядування, які обираються шляхом прямого таємного голосування студентів.

5.5.1. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, Статутом та Положенням про студентське самоврядування Фахового коледжу.

5.5.2. Студентське самоврядування здійснюється на рівні студентської групи, курсу, відділення та Фахового коледжу. Виконавчим органом студентського самоврядування на рівні курсу та відділення є старостат, на рівні Фахового коледжу – студентська рада.

Рішення органів студентського самоврядування носять дорадчий характер Представницькі, виконавчі та контрольно-ревізійні органи студентського самоврядування обираються строком на один рік. Студенти, обрані до складу органів студентського самоврядування, можуть бути усунені зі своїх посад за результатами загального таємного голосування студентів. Для

ініціювання такого голосування потрібно зібрати підписи не менш як 10 відсотків студентів Фахового коледжу.

Керівник студентського самоврядування та його заступники можуть перебувати на посаді не більш як два строки.

З припиненням особою навчання у Фаховому коледжі припиняється її участь в органі студентського самоврядування у порядку, передбаченому Положенням про студентське самоврядування Фахового коледжу.

5.5.3. Органи студентського самоврядування діють на принципах:

– добровільності, колегіальності, відкритості;

– виборності та звітності;

– рівності прав студентів Фахового коледжу на участь у студентському самоврядуванні;

– незалежності від впливу політичних партій та релігійних організацій;

– академічної доброчесності.

5.5.4. Органи студентського самоврядування Фахового коледжу:

– беруть участь в управлінні Фаховим коледжем у порядку, встановленому Законом  України «Про фахову передвищу освіту» та Статутом;

– беруть участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, призначення стипендій, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування;

– проводять організаційні, просвітницькі, дослідницькі, спортивні, оздоровчі, культурно-мистецькі та інші заходи;

– беруть участь у заходах (процесах) щодо забезпечення якості фахової передвищої освіти;

– захищають права та інтереси здобувачів фахової передвищої освіти;

– делегують своїх представників до робочих та дорадчо-консультативних органів;

– ухвалюють акти, що регламентують їх організацію та діяльність;

– розпоряджаються коштами органу студентського самоврядування та наданим їм майном відповідно до законодавства;

– при формуванні кошторису Фахового коледжу надають обов’язкові до розгляду пропозиції щодо розвитку його матеріальної бази, у тому числі з питань, що стосуються навчання, побуту та відпочинку студентів;

– вносять пропозиції щодо змісту освітньо-професійних програм;

– мають право оголошувати акції протесту;

– мають право об’єднуватися у регіональні та всеукраїнські організації, діяльність яких не має політичного або релігійного спрямування;

– виконують інші функції, передбачені Законом України «Про фахову передвищу освіту» та Положенням про студентське самоврядування.

5.5.5. За погодженням з органом студентського самоврядування Фахового коледжу приймаються рішення про:

– відрахування студентів із Фахового коледжу та їх поновлення на навчання (крім випадків, передбачених пунктами 1-3, 7 частини першої статті 44 Закону України «Про фахову передвищу освіту»);

– переведення осіб, які навчаються у Фаховому коледжі, з одного джерела фінансування на інше;

– поселення осіб, які навчаються у Фаховому коледжі, до гуртожитку і виселення їх із гуртожитку;

– затвердження Положення про організацію освітнього процесу Фахового коледжу.

Рішення з вищезазначених питань можуть бути ухвалені без погодження, якщо протягом одного місяця після надходження відповідного подання орган студентського самоврядування не висловив своєї позиції.

5.5.6. Вищим органом студентського самоврядування у Фаховому коледжі є загальні збори студентів Фахового коледжу, які:

– затверджують Положення про студентське самоврядування Фахового коледжу;

– обирають керівника та членів виконавчого органу студентського самоврядування, дають оцінку їхній діяльності;

– затверджують процедуру використання майна та коштів органів студентського самоврядування, підтримки студентських ініціатив на конкурсних засадах;

– затверджують річний кошторис витрат (бюджет) органів студентського самоврядування, вносять до нього зміни, заслуховують звіт про його виконання;

– обирають контрольно-ревізійну комісію з числа студентів для здійснення поточного контролю за діяльністю, станом використання майна та виконання бюджету органів студентського самоврядування;

– формують студентські виборчі комісії з числа студентів Фахового коледжу для організації та проведення виборів до органів студентського самоврядування;

– обирають представників студентів Фахового коледжу до вищого колегіального органу громадського самоврядування та колегіального органу управління Фахового коледжу;

– заслуховують звіти виконавчого, робочих і контрольно-ревізійних органів студентського самоврядування, дають оцінку їхній діяльності;

– здійснюють інші повноваження, передбачені законом та Положенням про студентське самоврядування Фахового коледжу.

 5.5.7. Адміністрація Фахового коледжу не має права втручатися в діяльність органів студентського самоврядування, крім питань, пов’язаних з безпекою учасників освітнього процесу, а також із використанням бюджетних коштів та майна Фахового коледжу.

5.5.8. Директор Фахового коледжу забезпечує належні умови для діяльності органів студентського самоврядування – надає приміщення, меблі, оргтехніку, забезпечує телефонним зв’язком, постійним доступом до Інтернету, відводить місця для встановлення інформаційних стендів тощо, про що укладається відповідна угода.

5.5.9. Кошти органів студентського самоврядування спрямовуються на виконання їхніх завдань і здійснення повноважень відповідно до затверджених ними кошторисів.

Органи студентського самоврядування публічно звітують про використання коштів та виконання кошторисів не рідше одного разу на рік.

Рішення органів студентського самоврядування, прийняті в межах їх компетенції та доведені до адміністрації, не потребують затвердження, схвалення чи введення в дію директором, іншими органами управління Фахового коледжу.

6. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ДИРЕКТОРА ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ

6.1. Безпосереднє управління діяльністю Фахового коледжу здійснює керівник – директор Фахового коледжу, який призначається рішенням сесії Полтавської обласної ради шляхом укладання з ним контракту. У період між пленарними засіданнями обласної ради звільнення директора та призначення в.о. директора здійснюється розпорядженням голови обласної ради.

Права, обов’язки та відповідальність директора Фахового коледжу визначаються законодавством, Статутом Фахового коледжу та контрактом з Полтавською обласною радою.

6.2. Директор є представником Фахового коледжу у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та цим Статутом.

6.3. Директор Фахового коледжу:

  • організовує діяльність Фахового коледжу;
  • несе повну відповідальність за стан та діяльність Фахового коледжу;

–  вирішує питання фінансово-господарської діяльності Фахового коледжу, формує його структуру, формує і подає на затвердження Департаменту  культури і туризму штатний розпис відповідно до законодавства, є розпорядником майна і коштів, забезпечує дотримання штатно-фінансової дисципліни;

– забезпечує розробку, несе відповідальність за реалізацію затвердженої стратегії розвитку Фахового коледжу;

– забезпечує дотримання законодавства, Статуту Фахового коледжу, виконання рішень Педагогічної ради, зборів трудового колективу Фахового коледжу;

– подає на погодження Педагогічної ради проєкт Статуту Фахового коледжу;

  • видає накази і розпорядження, надає доручення, обов’язкові  для   вико-нання всіма учасниками освітнього процесу і структурними підрозділами Фахового коледжу;

– відповідає за результати діяльності Фахового коледжу перед Засновником, Департаментом культури і туризму;

– забезпечує виконання кошторису, укладає договори;

– приймає на роботу та звільняє з роботи працівників;

– призначає на посаду керівників відділень та циклових комісій за згодою Педагогічної ради Фахового коледжу;

– забезпечує охорону праці та безпеку життєдіяльності, дотримання законності та порядку;

– затверджує посадові інструкції працівників Фахового коледжу;

– формує контингент здобувачів освіти;

– у встановленому законодавством порядку відраховує з Фахового коледжу та поновлює на навчання в ньому осіб, які навчаються (навчалися) у Фаховому коледжі;

– забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітньо-професійних програм;

– розробляє та ухвалює за погодженням з Педагогічною радою Фахового коледжу рішення про утворення, реорганізацію, перетворення (зміну типу) або ліквідацію структурних підрозділів Фахового коледжу;

– організовує функціонування системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

– здійснює контроль за якістю роботи педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників;

– забезпечує створення умов для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю Фахового коледжу;

– сприяє та створює умови для діяльності органів громадського самоврядування, організацій профспілок, які діють у Фаховому коледжі;

– сприяє формуванню здорового способу життя у Фаховому коледжі, зміцненню його спортивно-оздоровчої бази, створює належні умови для занять масовим спортом;

– спільно з виборними органами первинних профспілкових організацій Фахового коледжу подає для затвердження вищому колегіальному органу громадського самоврядування Фахового коледжу правила внутрішнього розпорядку та колективний договір і після затвердження підписує їх;

– здійснює інші повноваження, передбачені Статутом Фахового коледжу.

6.4. Директор Фахового коледжу відповідає за провадження та результати освітньої, економічної та інших видів діяльності у Фаховому коледжі, стан і збереження нерухомого та іншого майна Фахового коледжу.

6.5. Директор Фахового коледжу щороку звітує перед Засновником, Департаментом культури і туризму загальними зборами Фахового коледжу та  Наглядовою радою.

6.6.Директор зобов’язаний оприлюднювати щорічний звіт про реалізацію стратегії розвитку Фахового коледжу на офіційному вебсайті Фахового коледжу.

6.7. Директор Фахового коледжу відповідно до Статуту може делегувати частину своїх повноважень своїм заступникам, а також керівникам структурних підрозділів.

6.8. Директор Фахового коледжу призначається на посаду на умовах контракту за результатами проведеного конкурсного відбору, який проводить Наглядова рада  Фахового коледжу та звільняється з посади у порядку, визначеному Засновником (рішенням сесії та у міжсесійний період – розпорядженням голови обласної ради підстав, визначених чинним законодавством, Статутом та контрактом директора з Полтавською обласною радою.

6.9. Директор Фахового коледжу може бути звільнений з посади Засновником за поданням Наглядової ради або загальних зборів Фахового коледжу, направленого Засновнику  через Департамент культури і туризму на підставах, визначених законодавством, за порушення Статуту Фахового коледжу та/або умов контракту.

6.10. Подання про відкликання директора Фахового коледжу може бути внесене до загальних зборів Фахового коледжу більшістю складу загальних зборів не раніше ніж через рік після його призначення.

6.11. Подання Засновнику про відкликання директора Фахового коледжу приймається, якщо його підтримали дві третини складу Наглядової ради або більшістю голосів членів загальних зборів Фахового коледжу.

7. ДЖЕРЕЛА НАДХОДЖЕННЯ І ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ТА МАЙНА ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ

7.1. Майно Фахового коледжу є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області.

З метою забезпечення діяльності, передбаченої цим Статутом, Засновник закріплює за Фаховим коледжем на праві оперативного управління будівлі, споруди, майнові комплекси, комунікації, обладнання, транспортні засоби та інше майно. Здійснюючи право оперативного управління, Фаховий коледж володіє, користується   зазначеним  майном   та   розпоряджається ним у межах,

встановлених Власником, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.

7.2. До майна Фахового коледжу належать:

  • нерухоме та рухоме майно, що передане йому Засновником, придбане в інших юридичних осіб, що надходить безоплатно або у вигляді безповоротної допомоги чи добровільних благодійних внесків, пожертвувань юридичних і фізичних осіб, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло тощо;
    • майнові права, включаючи майнові права інтелектуальної власності на об’єкти права інтелектуальної власності, зокрема інформаційні системи, об’єкти авторського права та/або суміжних прав;
    • інші активи, визначені законодавством.

7.3. Вилучення майна Фахового коледжу може відбуватися лише у випадках, передбачених чинним законодавством України.

7.4. Збитки, завдані Фаховому коледжу внаслідок порушення його майнових прав фізичними або юридичними особами, органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності і підпорядкування, відшкодовуються Фаховому коледжу відповідно до чинного законодавства України.

7.5. Відчуження майна, закріпленого за Фаховим коледжем, здійснюється за погодженням із Департаментом культури і туризму за рішенням Засновника, у порядку, що встановлений законодавством. Кошти, одержані від відчуження об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, зараховуються до обласного бюджету.

7.6. Фаховий коледж має право передавати в оренду майно, що закріплене за ним, юридичним та фізичним особам за погодженням Департаменту культури і туризму та Управління майном обласної ради відповідно до чинного законодавства України і у порядку, визначеному рішенням Засновника.

7.7. Списання майна, що закріплене за Фаховим коледжем проводиться  за погодженням Департаменту культури і туризму та з дозволу управління майном обласної ради відповідно до чинного законодавства України і у порядку, визначеному рішенням Засновника.

7.8. Фінансово-господарська діяльність Фахового коледжу здійснюється на основі його кошторису. До кошторису (фінансового плану) Фахового коледжу обов’язково включаються витрати, пов’язані з розвитком матеріально-технічної і лабораторної бази, забезпеченням ліцензованими програмними продуктами для провадження освітньої і наукової діяльності, а також з проходженням виробничих і переддипломних практик здобувачами фахової передвищої освіти.

7.9. Фінансування Фахового коледжу здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, шляхом надання  відповідних освітніх субвенцій, а також коштів  місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством, а саме:

7.9.1. Коштів загального  місцевого бюджету на оплату послуг виконання регіонального замовлення з надання фахової передвищої освіти.

7.9.2. Освітньї субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здобуття повної загальної середньої освіти – на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників, які надають повну загальну середню освіту.

7.9.3. Спеціального фонду, який формується за рахунок:

  • доходів від надання платних освітніх послуг;
  • надходжень від господарської діяльності;
  • надходження від оренди приміщень,  транспортних засобів, музичних інструментів, апаратури та обладнання, театральних костюмів тощо;
  • надходжень від практичної, концертної, виставкової діяльності;
  • коштів, отриманих від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, бюджетних установ для здійснення цільових заходів;
  • коштів, одержаних як благодійні внески, або пожертвувань від фізичних, юридичних осіб;
  • грантів;
  • відсотків, отриманих від розміщення коштів Фахового коледжу на вкладних (депозитних) рахунках в установах державних банків у порядку, встановленому законодавством;
  • позик і банківських кредитів;
  • надходжень в натуральній формі;
  • інших коштів, набутих на підставах, не заборонених чинним законодавством.

7.10. Фінансування Фахового коледжу може здійснюватися з інших джерел, не заборонених законодавством України.

7.11. Кошти Фахового коледжу, отримані від здійснення власної статутної діяльності, не вважаються прибутком та не підлягають оподаткуванню. Кошти, матеріальні цінності та нематеріальні активи, що надходять до Фахового коледжу безоплатно у формі безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань юридичних і фізичних осіб, у тому числі нерезидентів, для здійснення освітньої, наукової, оздоровчої, спортивної, культурної діяльності, не вважаються прибутком і не оподатковуються.

7.12. Фаховий коледж використовує кошти, отримані від статутної діяльності для фінансування видатків на утримання Фахового коледжу, реалізації цілей, завдань та напрямів діяльності, визначених Статутом Фахового коледжу.

7.13. Фаховий коледж не наділений правом розподілу отриманих доходів або їх частини між Засновником, працівниками (крім оплати їхньої праці та оплати єдиного соціального внеску), органом управління та іншими, пов’язаними з ним особами.

7.14. Фаховий коледж самостійно розпоряджається коштами, отриманими            від статутної діяльності, і може не створювати фонди  найково-технічного та соціального розвитку, фонд матеріального заохочення, використовувати такі  кошти для фінансуваннявидатків на утримання Фахового коледжу, реалізації цілей, завдань та напрямів діяльності, визначених Статутом Фахового коледжу.

7.15. Землекористування та реалізація прав власника земельних ділянок, у тому числі набуття відповідних прав на землю, здійснюються Фаховим коледжем відповідно до Земельного кодексу України.

7.16. Майно, земельні ділянки, що забезпечують здійснення статутної діяльності Фахового коледжу, не можуть бути предметом застави, а також не підлягають вилученню або передаванню у власність юридичним і фізичним особам без згоди Засновника, крім випадків, передбачених законодавством.

7.17. Форми та система оплати праці (посадові оклади, матеріальна допомога, надбавки, доплати, а також преміювання працівників) встановлюються відповідно до вимог законодавства та колективного договору, укладеного між адміністрацією та трудовим колективом Фахового коледжу.

7.18. Стипендіальний фонд Фахового коледжу використовується згідно із законодавством.

7.19. Фаховий коледж самостійно розпоряджається власними надходженнями, одержаними від надання дозволених законодавством платних послуг.

7.20. Фаховий коледж  у порядку, визначеному законодавством, та відповідно до Статуту має право:

  • власності на об’єкти права інтелектуальної власності, створені за власні кошти або кошти державного чи місцевих бюджетів (крім випадків, визначених законом);
  • отримувати майно, кошти і матеріальні цінності, зокрема будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби, від державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб, у тому числі як благодійну допомогу;
  • провадити фінансово-господарську діяльність в Україні та за кордоном;
  • створювати власні або використовувати за договором інші матеріально-технічні бази для провадження освітньої, наукової, інноваційної або господарської діяльності;
  • створювати та розвивати власну базу соціально-побутових об’єктів, мережу культурно-мистецьких, спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних структурних підрозділів;
  • здійснювати капітальне будівництво, реконструкцію, проводити капітальний і поточний ремонт основних фондів;
  • спрямовувати кошти на соціальну підтримку педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників Фахового коледжу та осіб, які навчаються в ньому;
  • відкривати поточні та депозитні рахунки в національній та іноземній валютах відповідно до законодавства;
  • здійснювати перекази в іноземній валюті внесків за колективне членство у міжнародних освітніх і наукових асоціаціях, а також за передплату на іноземні наукові видання та доступ до світових інформаційних мереж та баз даних;
  • шляхом внесення нематеріальних активів (майнових прав на об’єкти права інтелектуальної власності) брати участь у формуванні статутного капіталу інноваційних наукових структур.

7.21. Захист майнових прав Фахового коледжу здійснюється в порядку, визначеному чинним законодавством України.

7.22. Платні послуги:

7.22.1. Фаховий коледж відповідно до законодавства та цього Статуту може надавати фізичним та юридичним особам платні послуги за умови забезпечення надання належного рівня освітніх послуг як основного статутного виду діяльності.

7.22.2. Платні освітні та інші послуги надаються Фаховим коледжем відповідно до переліку, затвердженого  Кабінетом  Міністрів України.

 7.22.3. Фаховий коледж має право надавати додатково платні освітні та інші послуги виключно понад обсяги, встановлені державним стандартом, та поза діяльністю, що фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету.

7.22.4. Платні освітні послуги можуть надаватися тими самими структурними підрозділами, що здійснюють освітній процес за регіональним (державним) замовленням, або утвореними для надання платних послуг окремими структурними підрозділами Фахового коледжу, що діють на підставі положення, затвердженого відповідно до законодавства та Статуту Фахового коледжу.

7.22.5. Платні освітні та інші послуги надаються Фаховим коледжем за умови відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства, а у разі встановлення законодавством вимог щодо необхідності ліцензування або отримання дозволів для надання платної послуги – після отримання таких дозвільних документів.

7.21.6. Платні освітні та інші послуги надаються Фаховим коледжем на умови відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства, а у разі встановлення законодавством вимог щодо необхідності ліцензування або отримання дозволів для надання платної послуги – після отримання таких дозвільних документів.

7.22.6. Розмір плати за весь строк навчання для здобуття відповідного ступеня фахової передвищої освіти, підвищення кваліфікації та спеціалізації, а також порядок оплати освітньої послуги (разово, щороку, щосеместрово, щомісяця) встановлюються у договорі (контракті), що укладається між Фаховим коледжем та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, що бере на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати. Договір про надання освітніх послуг між Фаховим коледжем та фізичною (юридичною) особою на строк навчання укладається на основі типового, який затверджено Кабінетом Міністрів України.

7.22.7. Розмір плати за весь строк навчання для здобуття відповідного ступеня фахової передвищої освіти, підвищення кваліфікації та спеціалізації встановлюється Фаховим коледжем у національній валюті.

Розмір плати за весь строк навчання або за надання додаткових освітніх послуг підлягає оприлюдненню в засобах масової інформації, на офіційному вебсайті, на інформаційних стендах та в будь-який інший спосіб.

8. ПОРЯДОК ЗВІТНОСТІ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ЗДІЙСНЕННЯМ ФІНАНСОВО- ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

8.1. Фаховий коледж відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та інших нормативно-правових актів самостійно здійснює оперативний, бухгалтерський та фінансовий облік роботи, веде статистичну звітність, складає форми місячної, квартальної та річної звітності і відповідно до затверджених вимог подає контролюючим органам в особі Засновника, Департаменту культури і туризму,  органам Державної фіскальної служби України, Державної служби статистики України, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України, Державної казначейської служби України за відповідними напрямками діяльності Фахового коледжу та іншим передбаченим чинним законодавством органам.

8.2. Контроль за фінансово-господарською діяльністю Фахового коледжу здійснює Засновник, Департамент культури і туризму, директор, Педагогічна та Наглядова ради Фахового коледжу згідно з повноваженнями, передбаченими Законом України «Про фахову передвищу освіту» та цим Статутом.

8.3. Порядок обігу документів у Фаховому коледжі та інших структурних підрозділах встановлюється директором.

8.4. Директор та головний бухгалтер Фахового коледжу несуть персональну відповідальність за достовірність бухгалтерської та статистичної звітності відповідно до законодавства.

8.5. Директор Фахового коледжу несе персональну відповідальність за проведення фінансово-господарської діяльності у Фаховому коледжі.

8.6. Головний бухгалтер здійснює постійний контроль за додержанням порядку ведення бухгалтерського обліку відповідно до чинного законодавства.

8.7. Аудит діяльності Фахового коледжу здійснюється згідно із законодавством України.

8.8. Бюджет Фахового коледжу, його видатки та доходи, стан майна та порядок його використання підлягають обов’язковому громадському обговоренню у трудовому колективі та колективі осіб, які навчаються.

8.9. Рішення та діяльність Фахового коледжу, крім інформації з обмеженим доступом, є відкритими. Інформація про процедури та результати прийняття рішень і провадження діяльності Фахового коледжу підлягає обов’язковому оприлюдненню на офіційному вебсайті Фахового коледжу та в засобах масової інформації, на інформаційних стендах та в будь-який інший спосіб відповідно до чинного законодавства.

9. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ

9.1. Цей Статут набирає чинності з моменту його державної реєстрації відповідно до чинного законодавства України.

9.2. Зміни до Статуту Фахового коледжу вносяться шляхом викладення його в новій редакції за погодженням з Педагогічною радою Фахового коледжу,  та Департаментом культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, за поданням Департаменту культури і туризму, управління майном обласної ради.

10. ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

У відповідності з чинним законодавством України у Фоховому коледжі ведеться облік та здійснюються заходи з цивільного захисту.

11. ПОРЯДОК РЕОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЛІКВІДАЦІЇ ФАХОВОГО

КОЛЕДЖУ

11.1. Припинення діяльності Фахового коледжу здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Рішення про реорганізацію чи ліквідацію Фахового коледжу, ухвалює його Засновник.

11.2. При реорганізації Фахового коледжу уся сукупність майна, прав та обов’язків переходить до його правонаступників.

11.3. Припинення Фахового коледжу здійснюється комісією з припинення (ліквідаційною чи комісією з реорганізації), яка призначається Засновником або уповноваженим ним органом.

11.4. До складу комісії з припинення входять представники Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та Управління майном обласної ради.

11.5. З моменту призначення комісії з припинення до неї переходять повноваження по управлінню справами Фахового коледжу.

11.6.  Комісія з припинення складає ліквідаційний баланс (передавальний акт, розподільчий баланс) та подає його на затвердження Засновнику або уповноваженому ним органу.

11.7. Порядок і строки припинення Фахового коледжу, а також строк для пред’явлення вимог кредиторами визначаються Засновником чи уповноваженим ним органом, згідно з законодавством.

11.8. У разі припинення Фахового коледжу (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) його активи повинні бути передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до доходу бюджету, якщо інше не передбачено законом, що регулює діяльність Фахового коледжу.

11.9. При припиненні Фахового коледжу працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів, відповідно до трудового законодавства України.

11.10. Фаховий коледж є таким, що припинився, з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про його припинення.

Директор А.М. Насменчук