ПОЛОЖЕННЯ про проведення обласного фестивалю сучасних театрів «ЛавАрт»

                                               ЗАТВЕРДЖЕНО  (підписано)      

                                                                        Наказ Департаменту культури і

                                                                     туризму Полтавської обласної

                                                         державної адміністрації

ПОЛОЖЕННЯ про проведення обласного фестивалю сучасних театрів «ЛавАрт»

                                                1.  Загальні положення

Обласний фестиваль сучасних театрів  «ЛавАрт» (далі-фестиваль) проводиться з метою:

збереження історико-культурної спадщини м. Гадяч;

популяризації українського театрального мистецтва, розвитку та збагачення традицій національної культури, ознайомлення з кращими зразками національної драматургії, естетичного виховання та духовного розвитку молодого покоління;

створення  умов для творчого розвитку та становлення усіх видів та жанрів театрального мистецтва;

створення сприятливих умов для розвитку, популяризації,   підвищення престижу театральної самодіяльності, підтримка молодіжних аматорських колективів та індивідуальних виконавців;

привернення уваги громадськості, висвітлення в ЗМІ та у інтернет- ресурсах досягнень самодіяльного театрального мистецтва;

розвитку на Полтавщині подієвого туризму з його основними функціями: економічною, пізнавальною, рекреаційною та розважальною;

розвитку культурно-мистецької інфраструктури м. Гадяча;

привернення уваги до м. Гадяча як до туристичного об’єкта;

обміну організаційним та творчим досвідом роботи керівників та виконавців театральних колективів;

налагодження творчих зв’язків між самодіяльними театральними колективами;

творчої та навчально-методичної підтримки самодіяльних театральних колективів;

виявлення та підтримки самобутніх аматорських колективів та виконавців, сприяння розвитку та реалізації творчих задумів та ініціатив молодих режисерів і драматургів;

залучення дітей та юнацтва до змістовного дозвілля;

підвищення професійного та педагогічного рівня керівників колективів.

ІІ. Порядок проведення та учасники фестивалю

          1.Фестиваль організовують і проводять: Департамент культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського, відділ культури Гадяцької міської ради (за згодою).

2. Фестиваль проводиться щорічно на   безоплатній основі на  базі Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського та комунальної установи «Гадяцький міський Будинок культури». Дата, час і місце проведення фестивалю визначаються окремим наказом Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

3. Для підготовки та проведення фестивалю створюється організаційний комітет (далі-оргкомітет), персональний склад якого затверджується окремим наказом Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

4. До складу Оргкомітету можуть входити представники органів місцевого самоврядування, громадських обʹєднань, керівників театральних колективів, діячів культури та мистецтв, громадських  діячів тощо (за згодою).

5. Тема фестивалю визначається Оргкомітетом та повідомляється не пізніше ніж за місяць до його початку на сайті Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації: http://www.poltavaculture.gov.ua/.

6. У фестивалі можуть брати участь професійні та аматорські театральні колективи  дитячих, молодіжних, студентських, театрів танцю, пісні, мод тощо, а також виконавці у різних театральних жанрах та формах (далі-учасники).

7.Для участі у фестивалі необхідно подати заявку на участь в обласному фестивалі сучасних театрів (далі-заявка), за формою, що додається, на електронну адресу Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації: kultura@adm-pl.gov.ua, з позначкою «На фестиваль сучасних театрів».

Заявка надсилається не пізніше як за 30 календарних днів до зазначеної дати проведення  в наказі Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

Разом із заявкою фестивалю подають:

короткий демонстраційний відеоролик виступу(або посилання на нього);

загальне фото колективу, керівника, акторів та сцен з виступу(загалом 5-6 фотокарток у електронному форматі;

афіша театральної постановки або виступу учасника у електронному форматі.

8. Виступи учасників не обмежуються театральним жанром. Тривалість кожного виступу до 20 хвилин.

9. У ході проведення фестивалю обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

10.У межах програми фестивалю проводяться:

урочисте відкриття та закриття фестивалю;

виступи учасників і гостей фестивалю;

майстер-класи театрального практикуму;

творчі зустрічі;

прес-конференції;

виставки, експозиції тощо.

ІІІ. Нагородження учасників фестивалю

Усі учасники фестивалю нагороджуються дипломами Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

ІУ. Фінансове забезпечення фестивалю

1.Фінансування фестивалю здійснюється за рахунок коштів, передбачених на культурно-мистецькі заходи Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, відповідно до затвердженого кошторису.

2.Для підготовки та проведення фестивалю можуть залучатися також благодійні внески, спонсорська допомога та інші надходження, які не заборонені законодавством України.

3.Витрати, пов’язані з відрядженням учасників фестивалю, здійснюється за рахунок відряджуючої сторони.

Заступник начальника управління -начальник відділу соціокультурного розвитку управління культури, мистецтв, національностей,релігій та планування Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації       

(підписано)       О.Х.Бут