Краєзнавчий портрет Гадяччини

                Краєзнавча діяльність посідає основне місце в діяльності кожної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих документів сприяти вихованню у молоді патріотизму, національної свідомості, високої моральності. Адже саме краєзнавство є своєрідним містком, який поєднує покоління минулі з поколіннями сьогоднішніми і прийдешніми; сприяє розумінню зв’язку і взаємодії малої батьківщини з усією країною; надає знання про національні, етнічні, природо-географічні, культурно-історичні, мовні традиції краю; формує культуру міжетнічного спілкування, толерантне ставлення один до одного.

          А ще більш важливого значення набуває краєзнавча діяльність тоді, коли твій край багатий на  талановитих людей, таких як Леся Українка, Михайло Драгоманов.

          2021 рік видався ювілейним для цих  видатних постатей: 150  років від дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки Лесі Українки та 180 років  від дня народження українського історика, публіциста Михайла Драгоманова.

          Головна мета бібліографічного дайджесту – подати певним чином добірку матеріалів, зібраних з різних видань,  фрагменти текстів документів, список публікацій в періодичних виданнях  по даній темі.

     Основним споживачем дайджесту, як передбачається, будуть студенти, викладачі  коледжу, учні шкіл міста та усі, хто цікавиться цією темою.